به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
حجت‎‌الاسلام ثقفی خبر داد؛
رئیس بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی با اشاره به برنامه‌های متعدد هفته «مکتب انقلاب اسلامی» گفت: روز ۱۳ آذر طی همایشی از ۱۰ عنوان کتاب با محوریت انقلاب اسلامی در هفته مکتب انقلاب اسلامی رونمایی خواهیم کرد.
کد خبر: ۳۷۲۵۳۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳ - 02December 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، حجت‎‌الاسلام «علی ثقفی» رئیس بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی در نشست «مکتب انقلاب اسلامی» که در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد، اظهار داشت: رجوع به مکتب انقلاب اسلامی ضامن حل مسائل جاری و ارتقاء و تعالی فرهنگی و معنوی کشور خواهد بود.

وی افزود: مکتب آن ابزار و امکاناتی است که به ما کمک می‌کند تا راه را پیدا کنیم و به عمل برسانیم؛ همچنین امام راحل فرمودند که هدف ما مکتب ماست؛ یعنی مشکلات کشور با این مکتب برطرف و تعالی می‌یابد و جنگ ما جنگ عقیده است و جغرافیا و مرز نمی‌شناسد. اگر در این شرایط در سال آغازین «گام دوم انقلاب» از مکتب انقلاب صحبت می‌کنیم، این یعنی مبارزه ما مبارزه مکتبی است.

رئیس بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی افزود: جنگی که امروز در عالم وجود دارد، جنگ مکتب الهی با طمع‌ورزی نظام سلطه است؛ چرا که ما با کشور‌ها جنگ نداریم؛ بلکه ما در مرز‌های مکتب می‌جنگیم.

ثقفی با اشاره به هفته مکتب انقلاب اسلامی تصریح کرد: در این هفته به صورت خودجوش و آتش به اختیار هفته مکتب انقلاب اسلامی را شروع می‌کنیم و برنامه‌هایمان در چند مرکز فرهنگی و دانشگاه‌ها با برگزاری سخنرانی‌ها و همایش‌ها خواهد بود.

وی افزود: در هفته مکتب انقلاب اسلامی علاوه بر مراسم اصلی رونمایی تعدادی کتب، ۸۲ سخنرانی پیرامون انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. همچنین در پویشی با عنوان متن‌خوانی بیانات رهبر معظم انقلاب، ۸۶ حلقه قطعی شده است و البته شاهد روایتگری تابلو‌های مکتب انقلاب اسلامی خواهیم بود.

رئیس بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که روایتگری تابلو‌ها را به ۵۰ کانون در مراکز فرهنگی کشور برسانیم. همچنین برنامه‌هایمان در هشت استان قطعی شده است که می‌توان به استان‌هایی همچون آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قزوین، زنجان، تهران، قم، گیلان و کرمان اشاره کرد. همچنین در ۲۰ شهر این برنامه را برگزار می‌کنیم.

ثقفی خاطرنشان کرد: همچنین در ۶۳ مرکز، ۲۹ دانشگاه، ۱۹ حوزه علمیه و ۲۵ مسجد و کانون فرهنگی برنامه‌های هفته مکتب انقلاب اسلامی را برگزار خواهیم کرد.

وی در پایان اظهار داشت: از ۱۰ عنوان کتابی که قرار است در روز چهارشنبه ۱۳ آذر طی همایشی رونمایی کنیم، می‌توان به کتب‌هایی همچون دفتر اول فرایند تحقق اهداف انقلاب اسلامی، دفتر دوم تحول معنوی، دفتر سوم تحول معرفتی اشاره کرد. همچنین دفتر چهارم تا هشتم شامل پنج مرحله انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه و تمدن نوین اسلامی است. همچنین دفتر نهم اصول هدایتگری رهبری در ۳۰ سال و دفتر دهم هم نهضت انتظار خواهد بود.

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها