به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
رئیس‌جمهور لبنان از نمایندگان پارلمان خواست تا دوشنبه هفته آتی در خصوص انتخاب نخست‌وزیر تشکیل جلسه دهند.
کد خبر: ۳۷۲۸۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹ - 04December 2019

رئیس‌جمهور لبنان خواستار برگزاری جلسه پارلمان برای انتخاب نخست‌وزیر شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان امروز (چهارشنبه) از نمایندگان پارلمان این کشور خواست تا دوشنبه هفته آتی برای مشورت درباره انتخاب نخست‌وزیر تشکیل جلسه دهد.

به نوشته وبگاه النشره، رئیس جمهور لبنان صبح دیروز (سه‌شنبه) نیز پس از دیدار «سمیر الخطیب» از نزدیکان الحریری اظهار داشت: این کشور روز‌های آینده شاهد تحولات مثبتی خواهد بود.

از این رو پنج هفته پس از استعفای «سعد الحریری» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان امروز (چهارشنبه) منابع لبنانی اعلام کردند، توافق اولیه بر سر نخست‌وزیری «سمیر الخطیب» از نزدیکان الحریری حاصل شده است.

شبکه الجزیره نیز امروز به نقل از منابع لبنانی اعلام کرد، توافق اولیه بر سر تشکیل دولت تکنو-سیاسی در لبنان با نخست‌وزیری «سمیر الخطیب» و بدون حضور «جبران باسیل» وزیر خارجه به دست آمده است.

با این وجود «نجیب میقاتی»، «فواد سنیوره» و «تمام سلام» نخست‌وزیران پیشین لبنان امروز در بیانیه‌ای با نتقاد از رایزنی‌های «میشل عون» برای انتخاب نخست‌وزیر مدعی شدند که اقدامات عون خلاف قانون اساسی لبنان است که این ادعا با پاسخ دفتر رئیس‌جمهور لبنان همراه بود. 

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها