شمخانی در دیدار با وزیر دفاع عراق تاکید کرد:

به زودی شاهد آزادسازی تمام مناطق عراق از سلطه تروریست‌ها خواهیم بود

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: امروز داعش در وضعیت ضعف قرار دارد و در صورتی که کمک‌های پنهان تسلیحاتی و مالی برخی کشورهای فرامنطقه‌ای به آن‌ها قطع شود، به زودی شاهد آزادسازی تمام مناطق از سلطه تروریست‌ها خواهیم بود.
کد خبر: ۳۷۳۲۸
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۱ - 30December 2014

به زودی شاهد آزادسازی تمام مناطق عراق از سلطه تروریست‌ها خواهیم بود

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق صبح امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتوگو کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به ظلم بیسابقه تروریستهای تکفیری به اهل سنت عراق، ضرورت آزادسازی مناطق سنینشین عراق توسط برادران اهل سنت و بازگشت مهاجرین به خانه و کاشانه خود را خاطرنشان کرد و اظهار داشت: حمایت ایران از مردم عراق در مبارزه با تروریسم تکفیری بر گرفته از آموزههای دینی بوده و در اجرای این تکلیف الهی تفاوتی میان شیعیان و اهل سنت قایل نیست.

علی شمخانی با اشاره به همکاریهای راهبردی و گسترده میان دو کشور به ویژه در زمینههای دفاعی و امنیتی، استقرار امنیت و آرامش در عراق و کشورهای منطقه را خواست و اراده جمهوری اسلامی ایران بر اساس گفتمان انقلاب اسلامی دانست.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: توسعه همکاریهای راهبردی میان دو کشور محدود به حوزه دفاعی نبوده و با اراده و تلاش دو دولت به زودی شاهد شکوفایی بیش از پیش همکاریهای اقتصادی همهجانبه میان ایران و عراق خواهیم بود.

وی لازمه ایجاد امنیت پایدار و دائمی در عراق را مشارکت همه گروهها و حضور فعال مردم و مراجع دینی و اتکا به راهحلهای داخلی دانست و تاکید کرد: امروز داعش در وضعیت ضعف قرار دارد و در صورتی که کمکهای پنهان تسلیحاتی و مالی برخی کشورهای فرامنطقهای به آنها قطع شود، به زودی شاهد آزادسازی تمام مناطق از سلطه تروریستها خواهیم بود.

شمخانی با تاکید بر اراده قاطع جمهوری اسلامی ایران برای تداوم حمایت همه جانبه از دولت عراق برای ریشهکنی فتنه تروریسم در این کشور افزود: حتی یک وجب از خاک کشور عراق نیز نباید در اشغال تروریستهای تکفیری که هدفی جز اسلامهراسی و نابودی منابع انسانی و مالی عراق ندارند، باقی بماند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان برگزاری موفق کنگره عظیم اربعین با حضور بیش از ۲۰ میلیون زائر از کشورهای مختلف را نشانهای روشن از توانمندی و صلاحیت ارتش و نیروهای امنیتی عراق در برقراری امنیت و عدم نیاز به مداخله کشورهای خارجی دانست.

خالد متعب یاسین العبیدی وزیر دفاع عراق نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران با ارایه گزارشی از آخرین وضعیت عملیات انجام شده از سوی ارتش و نیروهای مردمی و پاکسازی مناطق گستردهای از خاک عراق از لوث وجود تروریستهای تکفیری گفت: حمایتهای همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از نیروهای مسلح عراق ضمن افزایش همبستگی بیشتر میان دو کشور نقش تعیین کنندهای در پیروزیهای ارتش عراق در مناطق مختلف داشته است.

وی افزود: مواضع و اقدامات صادقانه و جدی ایران در حمایت از عراق یک رویداد تاریخی و تاثیرگذار بوده و با رفتارهای شعاری که برخی مدعیان حمایت از عراق دارند، بسیار متفاوت است.

وزیر دفاع عراق با تبیین وضعیت رو به توسعه بنیه دفاعی این کشور در شرایط جدید افزود: استقرار سیاسی حاصل از رای و اراده مردم عراق نقش ارزندهای در تقویت و انسجام نیروهای مسلح این کشور و افزایش روحیه برای مقابله با تهدیدات امنیتی و تروریستی داشته است.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها