به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
معاون وزیر خارجه گفت: در نشست اخیر با گروه ۱+۴، موضوع اجرای مکانیزم ماشه به هیچ وجه مورد بحث و بررسی قرار نگرفت، از این رو اظهارات و ایده‌هایی که در راستای فضاسازی علیه کشورمان مطرح می‌شود، فعلاً کنار گذاشته شده است.
کد خبر: ۳۷۳۵۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵ - 09December 2019

عراقچی: اجرای مکانیزم ماشه توسط اروپایی‌ها فعلا منتفی استآرش امیدوار/ به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه در حاشیه نشست کمیسیون عمران مجلس در جمع خبرنگاران، با اشاره به برنامه ایران برای اجرای گام پنجم کاهش تعهدات برجامی، اظهار داشت: در شرایط کنونی حدود یک ماه تا رسیدن به نقطه مورد نظر برای اجرای گام پنجم فاصله داریم، از این رو درباره چگونگی اجرای این گام ایده‌های مختلفی وجود دارد.

وی ادامه داد: در روز‌های آخر تصمیم‌گیری می‌شود که جمهوری اسلامی چه گامی را با چه کیفیتی بردارد؛ البته در نشست اخیر ایران با ۱+۴، بر این مسئله تأکید شد که در صورت عدم انتفاع ایران از برجام، کشورمان گام‌های جدیدی برای کاهش تعهدات برخواهد داشت.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اظهارات مقامات اروپایی درباره اجرای «مکانیزم ماشه» به علت کاهش تعهدات برجامی ایران، افزود: در نشست اخیر با گروه ۱+۴، این موضوع به هیچ وجه مورد بحث و بررسی قرار نگرفت، از این رو این اظهارات و ایده‌ها که در راستای فضاسازی علیه کشورمان مطرح می‌شود، فعلاً کنار گذاشته شده است.

عراقچی در تشریح نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، گفت: در نشست امروز کمیسیون، موضوع تحریم‌های اخیر آمریکا علیه حوزه عمرانی کشورمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مسئولان مرتبط گزارش‌های جامعی را درباره ابعاد این مسئله ارائه کردند.

معاون وزیر امور خارجه ادامه داد: در شرایط کنونی، حرکت کشور به سمت خودکفایی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی در تمام حوزه ازجمله بخش عمران است، از این رو بسیار خوشحال هستیم که مجموعه کشور در مقابل سیاست‌های تحریمی و سیاست فشار حداکثری آمریکا ایستاده‌اند.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار