به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاعپرس، سیزدهمین جشنواره بینالمللی «سینماحقیقت» در چهارمین روز از کار خود 47 فیلم در بخش مسابقه ملی، پرتره، خارج از مسابقه، جایزه شهید آوینی، کارآفرینی و دو کارگاه تخصصی برگزار خواهد شد. همچنین در بخش جایزه شهید آوینی فیلم مهم «مهدی عراقی را بکش» ساخته «عبدالرضا نعمتاللهی» اکران خواهد شد. این فیلم که به زندگی سیاسی «شهید مهدی عراقی» میپردازد در گونه تاریخ انقلاب اسلامی ساخته شده است.
برنامههای چهارمین روز این رویداد فرهنگی به شرح زیر است.
سالن یک
فیلمهای پر مخاطب
ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰
مسابقه ملی
ساعت ۱۴ تا ۱۶
مهدی که به دنیا آمد/ امیرمهدی حکیمی، حجت بامروت
ساعت ۱۶ تا ۱۸
قرقبان/ فتحاله امیری، نیما عسگری
ساعت ۱۸ تا ۲۰
کرار / محسن عقیلی
گلوله باران/ حسین مومن و مرتضی پایهشناس
ساعت 20 تا 22
خسوف/ محسن استادعلی
ساعت ۲۲ تا ۲۴
تشییع جنازه رسمی/ سرگئی لوزنیتسا و هلند، لیتوانی
سالن دو
جلسه پیچینگ
ساعت ۱۴ تا ۱۶
جلسه پیچینگ
ساعت ۱۶ تا ۱۸
بزرگداشت استاد منوچهر طیاب و دکتر احمد ضابطی جهرمی
۱۸ تا ۲۰
نمایش آثار استاد منوچهر طیاب
ساعت ۲۰ تا ۲۲
ریتم
زاگرس
چشمانداز سینمای مستند کشورهای بالکان و بالتیک
۲۰ تا ۲۴
چشمانداز سینمای مستند کشورهای بالکان و بالتیک
کنش و واکنش/ نون هیترچ/ کرواسی
نامیرا/ سنیا اوکاپکینا/ استونی، لاتویا
سالن سه
چشمانداز سینمای مستند کشورهای بالکان و بالتیک
ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰
خورشید در شرق غروب میکند/ الکساندر بلینسکی، آگنه دوویدایتیته/ لیتوانی
مسابقه بینالملل
ساعت ۱۴ تا ۱۶
درد از آن من است/ فرشید اخلاقی/ استرالیا
نیاز فوری به تازهکار/ عثمان چاکر/ ترکیه
زخمها/ دیدیه کروس/ فرانسه
ساعت ۱۶ تا ۱۸
کابل، شهری در باد/ ابوذر امینی/ هلند، افغانستان، ژاپن و آلمان
ساعت ۱۸ تا ۲۰
راننده ذاتی/ دنیل فاره/ نروژ
پرتره
ساعت ۲۰ تا ۲۲
آندره تارکوفسکی، یک نیایش سینمایی/ آندره آندریوویچ تارکوفسکی/ ایتالیا، روسیه و سوئد
آینه یک جشنواره: جشنواره مستند میلینیوم بلژیک
۲۲ تا ۲۴
به سودوم خوش آمدید/ کریستین کرونس، فلوریان وایگنزامر/ اتریش و غنا
سالن چهار
فیلمهای پر مخاطب
ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰
خارج از مسابقه
ساعت ۱۴ تا ۱۶
گل کوچیک/ امیر زوینی
مسابقه ملی
ساعت ۱۶ تا ۱۸
پدربزرگ/ آرش رخشا
کاغذپارهها/ بهزاد نعلبندی
مسابقه ملی
ساعت ۱۸ تا ۲۰
تنها چند متر/ حجت طاهری
ماهر/ مسعود دهنوی
جایزه شهید آوینی
ساعت ۲۰ تا ۲۲
و تن من/ حسین همایونفر
خاطرات بادیه/ ساسان فلاحفر
ساعت ۲۲ تا ۲۴
خط نورانی/ نادر فرجی
پرسنل اداره سوم/ ایمان گودرزی
سالن پنج
فیلمهای پر مخاطب
ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰
فیلمهای مستند کارآفرینی
۱۴ تا ۱۶
درکنار هم/ سید مجتبی خیامالحسینی
راویج/ صادق داوری
ساعت ۱۶ تا ۱۸
خانه روشنان/ زهرا نیازی
من میخوام شاه بشم/ مهدی گنجی
جایزه شهید آوینی
ساعت ۱۸ تا ۲۰
مهدی عراقی را بکش/ عبدالرضا نعمت اللهی
ساعت ۲۰ تا ۲۲
عیسی/ احمد شریفزاده
زیر گنبد مینا/ بهروز ملبوسلباف اصفهانی
نمایشهای ویژه
ساعت ۲۲ تا ۲۴
سفر خاویر ارو/ خاویر کورا کوئرا/ اسپانیا
سالن شش
فیلمهای پرمخاطب
ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰
مسابقه ملی
ساعت ۱۴ تا ۱۶
نه کوچک نه بزرگ/ محمدصادق رمضانی مقدم
مسابقه ملی
ساعت ۱۶ تا ۱۸
13هزار قدم/ اشکان احمدی
آهسته و آرام/ دلاور دوستانیان
عروسکان/ علی دلکاری
ساعت ۱۸ تا ۲۰
خانه سنگی/ محمدعلی یزدانپرست
آنها/ رضا عبیات
قیچی/ الناز دیبافر
ساعت ۲۰ تا ۲۲
آشو/ جعفر نجفی
واکس چه/ کامران حیدری
ساعت ۲۲ تا ۲۴
هم نفس/ محمدحسن دامنزن
مهمانشهر/ مهدی سقطچی
سیزدهمین جشنواره بینالمللی «سینماحقیقت» به دبیری «محمد حمیدی مقدم» تا 24 آذر در پردیس سینمایی چارسو در حال برگزاری است.
انتهای پیام/ 161