به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر: ۳۷۳۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶ - 11December 2019

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کرمان، امیر «مهدی معمارباشی» فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش در دیدار با «محمود مهدوی فرد» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان اظهار داشت: دفاع مقدس سرشار از فرهنگ ارزشمندی است که بایستی این فرهنگ غنی و زیبا به جامعه و به خصوص نسل جوان منتقل شود.

دیدار مدیرکل حفظ آثار استان کرمان با فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش

وی افزود: قبل از آنکه خاطرات دوران دفاع مقدس به فراموشی سپرده شود، باید آن را به خوبی تبیین کنیم و نسل های آینده مطمئنا در این حوزه از ما مطالباتی خواهند داشت و ما برای پاسخ گویی به آن در ثبت خاطرات و جمع آوری اسناد، باید بیشتر تلاش کنیم، زیرا آیندگان با مطالعه تاریخ به نقش شهدا، رزمندگان و خانواده شهدا در پیشبرد انقلاب اسلامی پی خواهند برد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش با اشاره به نقش حیاتی ارتش در دوران 8 سال دفاع مقدس افزود: در بیان خاطرات و مستندسازی نقش ارتش در دفاع مقدس، کارهای بیشتری باید انجام شود و این در حالی است که مستندها و آرشیوهای بسیار خوبی از دوران دفاع مقدس جمع اوری شده، اما در عرضه آنها باید بیشتر کار شود.

دیدار مدیرکل حفظ آثار استان کرمان با فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش

وی با اشاره به انجام دیدارهای متعدد با خانواده معظم شهدای ارتش ادامه داد: وقتی خاطرات مادران و همسران شهدا را مرور می کنیم، به غنای آن پی می بریم و امروز از سیره شهدا می توان به عنوان یک درس و جایگاه تربیتی آموزش یاد کرد.

امیر معمارباشی با اشاره به وجود 1100 شهید ارتش در استان کرمان گفت: قریب به اتفاق سربازانی که از کرمان در دوران دفاع مقدس به جبهه عزیمت کردند از پادگان 05 کرمان بودند و مرکز آموزش 05 شهید «سرلشکر علیرضا اشرف‌گنجویی» یکی از مهم‌ترین مراکز آموزش دوره رزم مقدماتی نیروی زمینی ارتش است.

دیدار مدیرکل حفظ آثار استان کرمان با فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش

در این دیدار صمیمانه بر تعامل هرچه بیشتر فی مابین ارتش و اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس کرمان در زمینه جمع آوری خاطرات رزمندگان، مادران و همسران شهدا و نیز ساخت مستند حوزه ایثار و شهادت تاکید شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها