به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاعپرس، در پنجمین روز از جشنواره بینالمللی «سینماحقیقت» شش فیلم در بخش «جایزه شهید آوینی» اکران خواهد شد که فیلمهای «بوکس برای صلح»، «زندگی میان پرچمهای جنگی»، «دیده بان بانو» و «تنها مدرس» برای بار دوم اکران خواهند شد.
برنامه نمایش روز پنجم این رویداد فرهنگی به شرح زیر است.
سالن یک
مسابقه ملی
ساعت ۱۴ تا ۱۶
قالبهای گمشده/ حسن نقاشی
عالیجناب/ سجاد ایمانی
ساعت ۱۶ تا ۱۸
آبشار/ علی شهابی نژاد
جمیله/ محمدباقر شاهین
ساعت ۱۸ تا ۲۰
دیوارهای نخی/ عباس عمرانی بیدی
خانم و آقای تامپ/ فرهاد ورهرام
ساعت ۲۰ تا ۲۲
جایی برای فرشتهها نیست/ سام کلانتری
ساعت ۲۲ تا ۲۴
سرزمین عسل/ لوبومیر استفانوو و تامارا کوتفسکا/ مقدونیه
سالن دو
گارگاه تخصصی
ساعت ۱۴ تا ۱۶
کارگاه تخصصی
ساعت ۱۶ تا ۱۸
پرتره
۱۸ تا ۲۰
آندره تارکوفسکی، یک نیایش سینمایی/ آندره آندریوویچ/ ایتالیا، روسیه و سوئد
۲۰ تا ۲۲
خارج از مسابقه
روشنای زندگی/ مریم فرهنگ
صدام کن مامان/ بهاره رهنما
آینه یک جشنواره: جشنواره مستند میلینیوم بلژیک
۲۰ تا ۲۴
به سودوم خوش آمدید/ کریستین کرونس و فلوریان وایگنزامر/ اتریش و غنا
سالن سه
مسابقه بینالملل
ساعت ۱۴ تا ۱۶
مادر قاصدکی/ باربورا هولان/ نروژ
راه بازگشت/ ماکسیم ینس و دیمیتری پتروویچ/ بلژیک
ساعت ۱۶ تا ۱۸
درد از آن من است/ فرشید اخلاقی/ استرالیا
نیاز فوری به تازهکار/ عثمان چاکر/ مصر
زخمها/ دیدیه کروس/ فرانسه
مسابقه بینالملل
ساعت ۱۸ تا ۲۰
قهرمان گله/ تون فانت زانتفورت/ هلند
پرتره
ساعت ۲۰ تا ۲۲
آنچه ناتمام گذاشتیم/ مریم غنی/ آمریکا، افغانستان و قطر
آینه یک جشنواره: جشنواره مستند میلینیوم بلژیک
۲۲ تا ۲۴
سنگ دل/ کلیر بیه و اولیویه ژوبار/ فرانسه
سالن چهار
خارج از مسابقه
ساعت ۱۴ تا ۱۶
دالیا/ کامران جاهدی
آقای طیاب/ سیاوش نقشبندی
مسابقه ملی
ساعت ۱۶ تا ۱۸
خط باریک قرمز/ فرزاد خوشدست
مسابقه ملی
ساعت ۱۸ تا ۲۰
سوسن در سحر میشکفد/ روحالله اکبری
همه چیز درباره آرزو/ کتایون جهانگیری
جایزه شهید آوینی
ساعت ۲۰ تا ۲۲
دیدهبان و بانو/ محمد صفا
تنها مدرس/ معین شافعی
ساعت ۲۲ تا ۲۴
کاست/ حامد سعیدی راد
نبرد امواج/ وحید فرجی
سالن پنج
فیلمهای مستند کارآفرینی
۱۴ تا ۱۶
بافندگان خیال/ سیدمحمدصادق جعفری
رویای آب/ محمد واعظی
ساعت ۱۶ تا ۱۸
فرش چین/ امیر منیری
مهمانی خداحافظی/ لقمان خالدی
مسابقه ملی
ساعت ۱۸ تا ۲۰
روایت رهبری/ مهدی نقویان
جایزه شهید آوینی
ساعت ۲۰ تا ۲۲
بوکس برای صلح/ محسن جهانی
زندگی میان پرچمهای جنگی/ محسن اسلام زاده
نمایشهای ویژه
ساعت ۲۲ تا ۲۴
تشییع جنازه رسمی/ سرگئی لوزنیتسا/ هلند و لیتوانی
سالن شش
مسابقه ملی
ساعت ۱۴ تا ۱۶
صد سال تنهایی/ مهدی فارسی
ساعت ۱۶ تا ۱۸
روزگار یک چهل ساله/ امین قدمی
ساعت ۱۸ تا ۲۰
فرزندان شب/ بهروز نورانیپور
مسابقه ملی
ساعت ۲۰ تا ۲۲
ناگفتههای شهر شلوغ/ بابک گودرزی نژاد طهران
برفراز صخرههای مرتفع/ علی احمدی زرین کلایی
اسفوماتو/ امیرعلی میردریکوند
ساعت ۲۲ تا ۲۴
ایرانوود/ رضا دانشپژوه
شیب تند/ لقمان خالدی
سیزدهمین جشنواره بینالمللی «سینماحقیقت» به دبیری «محمد حمیدی مقدم» تا ۲۴ آذر در پردیس سینمایی چارسو در حال برگزاری است.
انتهای پیام/ 161