به روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
نشست اعضاء کمیته فرهنگی هنری کنگره ملی شهدای قم، با حضور نمایندگان سازمان‌ها و نهاد‌های عضو این کمیته تشکیل شد.
کد خبر: ۳۷۴۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۱ - 12December 2019

تشکیل کمیته فرهنگی هنری کنگره ملی ۶ هزار شهید قمبه گزارش دفاع‌پرس از قم، نخستین نشست اعضاء کمیته فرهنگی هنری کنگره ملی شهدای قم، با حضور نمایندگان سازمان‌ها و نهاد‌های عضو این کمیته تشکیل شد.

در این نشست «سید موسی حسینی کاشانی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و مسؤول کمیته اظهار داشت: قم به دلیل پیشینه درخشان در امر جهاد و شهادت باید پیشتاز احیای فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

وی گفت: شروع کنگره‌های شهدا در کشور، از شهر مقدس قم بوده است و بعد از برپایی یک دوره در تمام کشور، مجددا این کنگره در سال آینده در شهر قم برگزار خواهد شد.

حسینی کاشانی افزود: ۱۰ کارگروه تخصصی در کمیته فرهنگی و هنری کنگره برای برنامه‌ریزی دقیق‌تر برای نیل به اهداف کمیته تشکیل شده است.

وی گفت: تا کنون بیش از ۱۰۰ برنامه متنوع فرهنگی و هنری توسط این کارگروه‌ها پیشنهاد شده است که به یاری خداوند متعال و عنایت شهداء اجرایی خواهد شد.

در ادامه دبیر کمیته فرهنگی هنری با اشاره به اقدامات انجام شده اظهار کرد: کارگروه‌های تشکیل شده ذیل این کمیته در موضوعات هنری، تجسمی، کتاب، فیلم، ادبی، عکس، محصولات فرهنگی و فضای مجازی و... کار می‌کنند.

سید محمد حسن یزدی نژاد با تاکید بر استفاده از ظرفیت افراد شاخص استان در حوزه هنری و فرهنگی در کارگروه‌های این کمیته خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی این حوزه نیز فعال شده‌اند تا بتوانیم اقداماتی اثرگذار را در حوزه فرهنگی و هنری رقم بزنیم.

مسؤول سازمان بسیج هنرمندان استان قم با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و هنری که ذیل ستاد کنگره شهدا پیش‌بینی شده است، افزود: کمیته‌های مختلف ستاد کنگره شهدا کار‌های فرهنگی و هنری را به این کمیته بسپارند تا بتوانیم اقداماتی واحد و با کیفیت مطلوب را به مخاطبان ارائه کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها