به روز شده در: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
امیر حاتمی:
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه استحکام ساخت درونی نظام جمهوری اسلامی متکی به توان درونی سیاست اصلی کشور است، گفت: دشمن بداند اگر اشتباه کند پاسخی غیرقابل تصور دریافت می‌کند.
کد خبر: ۳۷۵۰۰۴
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰ - 19December 2019

استحکام نظام جمهوری اسلامی متکی به قدرت درونی استبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز (پنجشنبه) در مراسم روز نیروی دریایی که در دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی (ره) نوشهر برگزار شد، با اذعان به اینکه در کشوری دارای موقعیت راهبردی و گذرگاهی به سر می‌بریم، اظهار داشت: واقع شدن در کنار تنگه مهم هرمز، سواحل خلیج فارس، دریای عمان، جزایر مهم خلیج فارس موقعیتی را ایجاد می‌کند که فی نفسه فرصت یا تهدید نیست اما موقعیتی چالشی است و می‌تواند تهدید یا فرصت باشد.

وی افزود: اینکه موقعیت جغرافیایی کشور تهدید یا فرصت باشد به ما بستگی دارد و اتفاقاتی در دهه‌ها و قرن اخیر رخ داده که موقعیت را حساس و توجه قدرت‌های جهانی را بیشتر به این موقعیت جلب کرده است.

وزیر دفاع ادامه داد: اکتشاف انرژی و نیازی که جهان به انرژی دارد به حساسیت موقعیت اضافه و در کنار آن وقوع انقلاب اسلامی، حساسیت مضاعفی را نیز ایجاد کرده است.

امیر حاتمی ادامه داد: راه حل مسأله و تبدیل شدن این موقعیت به فرصت تنها یک راه دارد و آن این است که دارای قدرت باشیم و در غیر این صورت نمی‌توانیم بر این چالش فائق آییم و اگر می‌خواهیم مستقل باشیم و از فرصت‌های خدادادی موقعیت استفاده کنیم باید دارای قدرت باشیم.

وی رسیدن به قدرت راهبردی را به عنوان یک هدف برشمرد و گفت: قدرت موشکی، هوایی و دریایی از مؤلفه‌های مهم به شمار می‌رود.

امیر حاتمی گفت: در دوران دفاع مقدس بیشتر به این مسئله واقف شدیم که قدرت باید درونی باشد و با وابستگی نمی‌توان به پاسخ نیازها دست یافت زیرا امروز سیاست حداکثری دشمن بر این است که هرچیزی که دست ما نباشد را قطع کند.

وزیر دفاع یادآور شد: استحکام ساخت درونی نظام جمهوری اسلامی متکی به توان درونی سیاست اصلی کشور است و در قدرت موشکی خار چشم دشمنان هستیم و دشمنان تأثیرگذاری این قدرت را پذیرفته اند و می‌گویند ما می‌خواهیم با شما حرف بزنیم و دشمنان بدانند اگر اشتباه کنند پاسخی غیرقابل تصور دریافت می‌کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در حوزه هوایی نیز به توفیقات زیادی رسیده‌ایم، گفت: امسال یک هواپیمای تمام طراحیشده توسط ایران به نام یاسین را رونمایی کردیم و برنامه‌های دیگری نیز داریم که دشمنان را شگفت‌زده خواهد کرد.

وی ادامه داد: در حوزه دریایی نیز اتفاقات خوبی رخ داده است و دریا در تبدیل کردن چالش به فرصت بسیار حائز اهمیت است لذا برنامه مفصلی برای حوزه دریایی داریم و در حوزه زیردریایی کارهای خوبی صورت می‌گیرد.

امیر حاتمی با اشاره به الحاق ناو فاتح و شناورهای مختلف با تجهیزات کامل ایرانی به حوزه دریایی تصریح کرد: در مسیری قرار داریم که تمامی تجهیزات نیروهای دریایی و نظامی ایران را در داخل تأمین و تولید می‌کنیم و برنامه‌های مفصلی برای تولید شناورها و زیردریایی سنگین‌تر داریم.

وزیر دفاع ادامه داد: وقتی بخواهیم با دیگران حرف بزنیم اگر تجهیزات مناسب و قوی داشته باشیم بهتر می‌توانیم حرف بزنیم و استحکام ساخت درونی راهبرد اصلی به شمار می‌رود.

امیر حاتمی نیروی انسانی و منابع انسانی را در حوزه نیروی دریایی مهم دانست و گفت: با هوشمندی و درایت حضرت امام راحل و فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی، به خوبی و به درستی، دانشگاه دریایی و نیروهای مسلح پایه‌گذاری شد و امروز تمامی فرماندهان ارتش دانش آموخته دانشگاه‌های نیروهای مسلح هستند.

وی درباره افق روشن آینده نیز گفت: اگر در راهی که انتخاب کردیم به درستی پیش برویم، راهمان کاملاً روشن است و بخش‌های اطلاعاتی آمریکایی‌ها به سران آن کشور می‌گویند که روز به روز ایران آسیب ناپذیرتر می‌شود و امروز ایران اسلامی از نظر نظامی در نقطه اطمینان بخشی قرار دارد.

وزیر دفاع با عنوان اینکه آسیب پذیرهای مالی و اقتصادی کشور نیز بسیار سریع رفع می‌شود، گفت: مطمئن هستم که ظرف دو تا سه سال آینده هیچ نیازی به صادرات نفت نخواهیم داشت و مسائل مربوط به مباحث مالی نیز بسیار زود در دنیا و کشور حل خواهد شد و چند سال آینده کشوری مستحکم‌تر و آسیب ناپذیرتر خواهیم داشت.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار