به روز شده در: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
حفیظ الله رفیعی:
جشنواره تئاتر مقاومت بهترین فرصت است برای کشف استعدادها، ایجاد رقابت بین گروه ها و بالابردن انگیزه در بین هنرمندان.
کد خبر: ۳۷۸۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۵ - 26September 2013

گرایش هنرمندان جوان به تئاتر دفاع مقدس افزایش یافته است

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، رئیس انجمن تئاتر دفاع مقدس با اشاره به اینکه توجه هنرمندان به مضامین دفاع مقدس و مقاومت افزایش یافته است، گفت: ما در طول سال شاهد اجرای چند اثر خوب در زمینه تئاتر دفاع مقدس و مقاومت در مجموعه تئاتر شهر بودهایم. با نگاهی به آمارهای موجود متوجه خواهیم شد که آثار خوبی در این زمینه از سوی نمایشنامه نویسان خلق شده و با هدایت خوب کارگردانها روی صحنه رفته است.

وی افزود: استقبال هنرمندان جوان و دانشجویان از تئاتر مقاومت خلاء حضور پیشکسوت ها را پر کرده است. خوشبختانه اتفاقات بسیار خوبی در جشنواره افتاده و سطح کیفی آثار بسیار بالا است.

وی گفت : جشنواره تئاتر مقاومت فرصتی بسیارمناسب برای هنرمندانی است که جهت ارائه و تولید آثارهایشان فرصت مناسبی پیدا نمی کنند.  جشنواره تئاتر مقاومت بهترین فرصت است برای کشف استعدادها، ایجاد رقابت بین گروه ها و بالابردن انگیزه در بین هنرمندان.

رئیس انجمن تئاتر دفاع مقدس تصریح کرد: با توجه به آثار حاضر در جشنواره متوجه می شویم که هنرمندان و نویسندگان به واقعیت هایی که در دوران دفاع مقدس رخ داده توجه بیشتری نشان داده و با علاقه بیشتری رخدادهای جنگ را پیگیری کرده اند. این توجه  باعث شده تنوع آثار افزایش یابد و نویسندگان هدف دارتر از گذشته مطالب خود را به نگارش در آورند. 

حفیظ ا… رفیعی افزود: در حوزه تئاتر دفاع مقدس نیازمند یک مطالعه و تحقیق جدی هستیم. نهادهای مسئول باید تلاش کرده و منابع مهم را جمع آوری کنند و آنها را در اختیار هنرمندان قرار دهند تا هنرمندان بتوانند این اطلاعات دقیق را دست مایه آثار خود قرار دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها