به روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۰
نماینده روسیه در سازمان های بین‌المللی با انتشار پیامی به فعال شدن «مکانیسم ماشه» واکنش نشان داد.
کد خبر: ۳۷۹۵۳۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸ - 14January 2020

واکنش نماینده روسیه به فعال شدن مکانیسم ماشهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در واکنش به فعال شدن مکانیسم ماشه برجام، در توئیتر نوشت: تروئیکای اروپایی تصمیم گرفتند تا مکانیسم ماشه را بر اساس بند ۳۶ برجام فعال کنند.

وی افزود: این سه کشور گفته‌اند که این کار با حسن نیت انجام می‌دهد تا برجام را حفظ کنند. آن‌ها هیچ کاری با سیاست فشار حداکثری ندارند. بیایید امیدوار باشیم که این گام اروپا موجب پیچیده‌تر شدن شرایط نشود.

سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه امروز (سه شنبه) از فعال شدن مکانیسم ماشه خبر دادند. این سه کشور در بیانیه‌ای با اشاره به عدول مرحله به مرحله ایران از تعهدات برجامی خود نوشتند که «به دلیل اقدام‌های ایران چاره‌ای نمانده» جز این که مکانیسم ماشه را فعال کنیم.

بر اساس بند ۳۷ برجام، اگر هر یک از سه کشور اروپایی امضاکننده توافق اتمی (بریتانیا، آلمان و فرانسه) به این نتیجه برسند که ایران توافق را نقض کرده است، می‌توانند روند بررسی اختلاف را به جریان بیاندازند که ظرف مدتی کمتر از ۶۵ روز این مسئله به شورای امنیت ارجاع داده خواهد شد و این نهاد ممکن است از سرگیری سریع تحریم‌ها علیه ایران را تصویب کند.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار