به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
کارشناس مسائل غرب آسیا:
«نبی‌الله رشنو» گفت: بعد از ترور سردار سلیمانی توسط آمریکایی‌ها، عزم ملت‌های منطقه برای مقابله با هژمون‌ای آمریکا گسترش پیدا کرده است.
کد خبر: ۳۸۰۵۸۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹ - 21January 2020

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «نبی الله رشنو» کارشناس مسائل غرب آسیا در مصاحبه با «رادیو گفتگو»، با بیان اینکه در حال حاضر شرایط برای ادامه حضور نظامیان آمریکا در منطقه به شدت بسته و محدود شده است و این موضوع بر خلاف آن چیزی است که آمریکایی‌ها تصور می‌کردند، اظهار داشت: در روزهای اخیر تقاضاهای مردمی هم برای خروج آمریکایی‌ها از منطقه افزایش پیدا کرده است و قطعاً این موضوع فضا را برای فعالیت آمریکایی‌ها در منطقه خاورمیانه سخت‌تر از گذشته می‌کند.

وی با بیان اینکه با ترور سردار سلیمانی عزم جریان مقاومت در منطقه برای مقابله با آمریکا بیشتر از گذشته شده است و بسیاری از گروه های جریان مقاومت در راستای گرفتن انتقام خون سردار سلیمانی تاکید بر خروج آمریکا از منطقه دارند، افزود: در حال حاضر ویژگی های شخصیتی سردار قاسم سلیمانی در حال گسترش بین ملت های منطقه است چنان که بخش عمده ای از جهان اسلام متحیر است که ما چه سرمایه بزرگی را از دست داده ایم.

رشنو در این مصاحبه تاکید کرد: پس از تحولات اخیر در منطقه عزم ملت‌های منطقه برای مقابله با هژمونی آمریکا افزایش پیدا کرده است و این فرصتی است که باید به خوبی از آن استفاده کرد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار