به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۸
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱۵ پروژه فعال فرودگاهی در کشور وجود دارد، گفت: قصد داریم به قابلیت پرواز در تمام شرایط آب و هوایی دست یابیم.
کد خبر: ۳۸۰۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱ - 24January 2020

آسمان ایران برای پرواز‌ها همواره امن بوده و خواهد بودبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‎پرس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از ترمینال در دست احداث بین‌المللی فرودگاه گرگان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مشابه ترمینال فرودگاه بین المللی گرگان، در سطح کشور ۱۵ پروژه فعال دیگر وجود دارد که یا ترمینال در حال احداث است و به سمت بهره‌برداری می‌رود؛ و یا اینکه توسعه فرودگاه و تجهیزات کمک ناوبری در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ماه گذشته با حضور رییس جمهور ترمینال جدید فرودگاه اردبیل افتتاح شد، از تکمیل ترمینال فرودگاهی دیگری علاوه بر فرودگاه گرگان خبر داد و افزود: ارتقای قابلیت ناوبری هوانوردی با رعایت الزامات و ایمنی از اهم اقداماتی است که در دستور کار داریم و در نظر است تا پرواز در تمامی حالت‌های آب و هوایی در کشور قابل انجام باشد.

وی از الزامات این کار را تهیه و نصب تجهیزات کمک ناوبری عنوان کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا ضریب کنسلی پرواز‌ها را کاهش و رعایت الزامات و ایمنی را در پرواز‌ها افزایش دهیم.

اسلامی در مورد امنیت هوایی پرواز‌های ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره یکی از کشور‌های امن بوده و استقرار نظامات هوانوردی در کشور موید امنیت آسمان ایران است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ایران یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین کشور‌هایی است که توانسته الزامات و نظامات سازمان جهانی هواپیمایی ایکائو و همچنین یکپارچگی با نظام هوانوردی جهانی را مستقر کند و از این روز آسمان کشور همواره یکی از امن‌ترین آسمان‌ها برای پرواز بوده و خواهد بود.

اسلامی همچنین در بازدید از اقدامات در حال انجام در فرودگاه گرگان گفت: با اجرای ترمینال داخلی، پرواز‌های بین المللی و داخلی از هم جدا می‌شوند و ظرفیت حضور پنج هواپیما به طور همزمان ایجاد می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این افزایش ظرفیت حضور هواپیما در فرودگاه موجب می‌شود ظرفیت جا به جایی مسافر نیز ۱۰ برابر شود.

وی گفت: پیش بینی می‌شود، به طور میانگین ظرفیت جا به جایی مسافر از ۲۵۰ هزار مسافر در سال به دو میلیون نفر افزایش یابد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها