به روز شده در: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
در واکنش به تهدید آمریکا علیه سردار «قاآنی» مطرح شد؛
فرمانده کل سپاه گفت: آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و دیگران بدانند که چنانچه فرماندهان ما را ترور کنند، هیچ‌یک از فرماندهان آن‌ها نقطه امنی نخواهند داشت.
کد خبر: ۳۸۱۳۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳ - 27January 2020

هشدار فرمانده کل سپاه به مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستیبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه درباره تهدید به ترور سردار «قاآنی» فرمانده نیروی قدس سپاه توسط مقامات آمریکایی اظهار داشت: آن‌هایی که فرماندهان ما را به ترور تهدید کردند، اگر زنده بمانند، قطعاً از این گفته خود پشیمان خواهند شد.

وی ادامه داد: با این حال هم آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و هم دیگران بدانند چنانچه فرماندهان ما را ترور کنند، هیچ‌یک از فرماندهان آن‌ها نقطه امنی نخواهند داشت.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: اگر دشمنان تهدید به ترور فرماندهان ما را عملی کنند، جان هیچ‌کدام از فرماندهان آن‌ها در امان نخواهد بود؛ لذا باید مراقب باشند چنانچه بخواهند این بازی را ادامه دهند، پاسخ ما به آن‌ها کاملاً متفاوت خواهد بود.

سرلشکر سلامی با اشاره در اینکه در چنین حالتی مقیاس پاسخ ما هم متفاوت خواهد بود، افزود: آن‌ها با شرایط جدیدی روبه‌رو خواهند شد که قادر به مدیریت و کنترل آن نخواهند بود؛ بر این اساس به آن‌ها اخطار می‌دهیم از این میدان عقب بنشینند.

وی در ادامه، ناتوانی آمریکایی‌ها در میدان‌های دیگر را علت این تهدید‌ها دانست و گفت: آن‌ها در عرصه‌های نظامی ناتوان و در عرصه تحریم‌های اقتصادی نیز با ناکامی مواجه شدند و این نشان‌دهنده این واقعیت است که عملیات‌های روانی آن‌ها نتیجه عکس داده و ملت ایران به آن‌ها پاسخی نداده است.

فرمانده کل سپاه افزود: از سوی دیگر هرچه آن‌ها فشار روانی بر ملت ایران وارد کردند، مردم بیشتر به نظام پایبند شدند و از نظام و رهبری معظم انقلاب دفاع و حمایت کردند و هر عملی را که دشمنان انجام دادند با واکنش‌های سخت مردم ما و حتی ملت‌های دیگر مواجه شد.

سردار سلامی در ادامه تصریح کرد: آن‌ها معمولاً وقتی که از تعقیب راهبرد‌های خود در عرصه‌های مختلف ناامید می‌شوند، به راهبرد ترور روی می‌آورند؛ همان‌طور که وقتی نتوانستند ما را در دستیابی به فناوری‌های صلح آمیز هسته‌ای محروم کنند، به ترور دانشمندان هسته‌ای ما روی آوردند؛ وقتی هم در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، روانی و نظامی نیز ناکام می‌شوند، چاره را در ترور می‌بینند.

وی با بیان اینکه ترور همواره برای دشمنان ما از سلاح‌های مؤثر و مهم بوده است و در مقطع کنونی هم از همین سلاح استفاده می‌کنند، بیان کرد: بخش دیگری از دلایل اقدام آن‌ها در تهدید به ترور، مربوط به ماهیت این رژیم‌هاست.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی و رژیم‌های متحد و متکی بر آن‌ها اساسا رژیم‌های ترور هستند و اکنون دیگر این‌ها مجبور شده‌اند که این واقعیت را کاملاً آشکار کنند.

سرلشکر سلامی با اشاره به تأکید فرمانده معظم کل قوا در حکم انتصاب سردار قاآنی مبنی بر ادامه برنامه‌های دوران سردار سلیمانی با انگیزه‌ای مضاعف بعنوان برنامه‌های نیروی قدس سپاه، گفت: جنایت آمریکایی‌ها در ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تهدید به ترور فرمانده جدید نیروی قدس سپاه بعنوان ادامه‌دهنده راه آن سردار پرافتخار و سایر فرماندهان ما، بخش مهمی از این واقعیت است که این رژیم‌ها، رژیم‌های ترور هستند.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، «برایان هوک» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه با روزنامه «الشرق الاوسط» در حاشیه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس، با تکرار ادعا‌های بی‌اساس علیه سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس، تهدید کرد که اگر سردار قاآنی هم مانند وی به نظامیان آمریکایی آسیب بزند، او را نیز ترور می‌کنند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها