به روز شده در: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
ملاصالحی گفت: رادیو انقلاب «صدای گفتمان انقلاب اسلامی و اتحاد ملی» با پشتوانه تبیین و تحلیل گام دوم انقلاب، فعالیت می‌کند.
کد خبر: ۳۸۱۶۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۴ - 29January 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، حسن ملاصالحی مدیر رادیو انقلاب با بیان اینکه امسال رادیو انقلاب بر پایه تجربیات سال‌های گذشته در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرده اظهار داشت: بیانیه بسیار مهم گام دوم انقلاب به عنوان مهمترین سند بالادستی و چشم‌انداز ترسیم شده برای انقلاب بزرگ مردم ایران را همچون چراغی که مسیر رشد و بالندگی قوام و دوام این انقلاب را روشن کرده است فراروی خود دارد و ثانیا شهادت سردار بزرگ اسلام و انقلاب حاج قاسم سلیمانی و همراهان و همرزمانشان به ویژه مجاهد شهید ابومهدی المهندس به دست استکبار جهانی آمریکای جنایتکار که خون جدیدی را در رگ‌های این انقلاب به جریان انداخت، کار را برای این رادیو جدی‌تر و با اهمیت‌تر کرده است.

مدیر رادیو انقلاب تصریح کرد: این شبکه رادیویی از ۲۵ دی الی ۲۳ بهمن سال جاری به طور ۲۴ ساعته حسب نظر معاونت محترم صدا جناب آقای دکتر شاه آبادی برای مخاطبان خود برنامه پخش می‌کند. حسب تجربه مبنی به ضرورت انعطاف پذیری لزوم پرداختن به مسائل روز و به لحظه و سرعت عمل بالا همچنین مدیریت هزینه، کنداکتور به صورت شش بخش چهار ساعته زنده و MC، شامل بخش صبحگاهی (شش الی ۱۰)، بخش نیمروزی (۱۰ الی ۱۴)، بخش عصرگاهی (۱۴ الی ۱۸)، بخش شامگاهی (۱۸ الی ۲۲)، بخش شبانگاهی (۲۲ الی دو روز بعد) و بخش سحرگاهی (دو الی شش) در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به موضوع سازماندهی و تامین عوامل برنامه ساز ادامه داد: عوامل برنامه ساز هر بخش شامل تهیه کننده، گوینده، هماهنگی و ارتباطات است که مجموعاً ۱۱ تیم برنامه سازی در رادیو انقلاب فعالیت می‌کنند.

برنامه‌ریزی محتوایی و مدیریت پیام رادیو انقلاب

ملاصالحی با بیان اینکه یکی از برکات بزرگ انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب، عرصه علم و فناوری و ایجاد زیرساخت‌های حیاتی، اقتصادی و عمرانی معرفی شده است، تصریح کرد: این موضوع به‌عنوان مهمترین محور مورد نظر در رادیو انقلاب مطرح شده که سعی خواهد شد در بخش‌های مختلف ششگانه به آن پرداخته شود. همچنین موضوع «جوانان» محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی در تمامی پرداخت‌های محتوایی، رویکرد کلیدی برنامه‌های رادیو انقلاب خواهد بود.

مدیر رادیو انقلاب تصریح کرد: توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی (حفظه‌الله) در بیانیه گام دوم مبنی بر علم و پژوهش، اقتصاد و سبک زندگی نیز مورد توجه ویژه در برنامه‌های رادیو انقلاب خواهند بود. براین اساس برنامه‌ریزی محتوایی و مدیریت پیام برای هریک از بخش‌های ششگانه انجام شده است که بدین شرح است:

بخش «صبحگاهی»؛ با محوریت جوانان، علم و فناوری و بسیج سازندگی با توجه به فضای صبحگاهی، بخش «نیمروزی»؛ با محوریت پیشرفت‌های نظامی، علم و فناوری، اقتصاد و تاریخ انقلاب اسلامی، بخش «عصرگاهی»؛ با محوریت فرهنگ و اندیشه‌های اعتقادی، علم و فناوری و پیشرفت‌های زیرساختی، اقتصادی و عمرانی، بخش «شامگاهی»؛ با محوریت علم و فناوری در صنایع، اقتصاد و سبک زندگی، بخش «شبانگاهی»؛ با محوریت جوانان، پیشرفت‌های ورزشی و ادبیات انقلاب اسلامی، بخش «سحرگاهی»، با محوریت جوانان، دانشگاه، پژوهش و علم و فناوری در کشاورزی، خدمات، فنی و مهندسی، فضای مجازی.

وی خاطرنشان کرد: اخبار رادیو ایران در چهار بخش خبری هشت، ۱۴، ۲۱ و ۲۴ (البته بدون پخش پیک بامدادی و نیمروزی) رله خواهند شد. همچنین در هر بخش حداکثر ۳۰ دقیقه موسیقی دارای مجوزبا شرایطی همچون موسیقی باکلام و بی‌کلام متناسب با زمان، متن، فضای برنامه و آیتم‌ها، ترکیب مناسبی از موسیقی‌ها، سرود‌ها و نوا‌های انقلابی، حماسی، ملی‌ ـ میهنی، محلی، اقوام، سنتی و ایرانی پخش خواهد شد.

ملاصالحی با اشاره به تبیین هرچه بهتر گام دوم انقلاب گفت: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، به منظور تبیین هرچه بهتر این موضوع و تامل مخاطبان از روز جمعه چهار الی ۲۳ بهمن هر روز یک سوال مطرح می‌شود که از بین کسانی که گزینه صحیح را پاسخ داده باشند به هر نفر روزانه هدیه‌ای به مبلغ ۵۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد.

گزارشی از وضعیت مناطق سیل‌زده

ملاصالحی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بحث سیل سیستان و بلوچستان و روند امداد رسانی اشاره کرد و گفت: گزارش از وضعیت مناطق سیل زده و روند امداد رسانی طی مصاحبه تلفنی با مسئولین حوزه‌های نظامی، انتظامی، گرو‌های جهادی و نیز گزارشگران صدا و سیما حدود ۳۰۰ دقیقه است که در این مهم با موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، قانع رئیس اورژانس جنوب استان سیستان و بلوچستان، فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات، فرمانده نیروی دریایی سپاه، امیر سرتیپ تقی خانی سخنگوی ارتش، دکتر زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، عالی معاون فرهنگی رسانه‌ای سازمان بسیج سازندگی کشور گفت‌وگو شده است.

مدافعان حرم و جبهه مقاومت

وی ادامه داد: در موضوع مدافعان حرم و جبهه مقاومت با سردار جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کوثری و سردار فرشاد حسونی زاده گفت‌وگو شده و نمایش سردار سلیمانی پخش شد.

ملاصالحی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی از برگزاری نماز جمعه به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی (حفظه‌الله) در گفت‌وگو با پیش‌نمازی ولی ستاد نماز جمعه تهران و رامندی سخنگوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، پخش گزیده‌ای از بیانات ایشان به کرار و تحلیل کارشناسی بیانات ایشان در گفتگوی تلفنی با دکتر غلامحسین طاهری از جمله اقدامات بوده است.

شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی

وی با اشاره به موضوع شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی گفت: پخش برنامه‌های تامینی درخصوص شهیدان از جمله: صیاد شیرازی، دکتر مفتح، دکتر چمران، بابایی و.. در دستور کار قرار گرفت.

گام دوم انقلاب

مدیر رادیو انقلاب از دیگر اقدامات این شبکه رادیویی را در بحث گام دوم انقلاب، تبیین گام دوم انقلاب با رویکرد جوانان با تحلیل کارشناسی در گفت‌وگو با کارشناسانی چون سمساری رئیس کمیسیون ورزش جمعیت گام دوم انقلاب، نراقی رئیس شورای سیاست‌گذاری جمعیت گام دوم انقلاب، معاشر رئیس هیئت موسس جمعیت گام دوم انقلاب، صفاری استاد دانشگاه، ظریفیان یگانه ذکر کرد و گفت: در بحث محرومیت زدایی و گروه‌های جهادی نیزبا مسئولین بسیج سازندگی کشوری و استانی گفت‌وگو و فعالیت و اقدامات آن‌ها تشریح شد.

سبک زندگی

ملاصالحی خاطرنشان کرد: بررسی سبک زندگی اسلامی ایرانی ذیل گام دوم انقلاب در گفت‌وگو با کارشناسانی چون دهدست، شکرانی، اکبرزاده از اساتید دانشگاه، رضایی پور رئیس دانشگاه صنعتی قم، موضوع شعر و ادبیات انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با شعرا و نویسندگان، نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی (حفظه‌الله) به جوانان اروپا و آمریکا در سالگرد نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان اروپا و آمریکا موضوع مورد بحث و تحلیل کارشناسانه قرار گرفت. همچنین در پی انعکاس راهپیمایی و تظاهرات ضدآمریکایی مردم عراق و تحلیل آن توسط دکتر ساجدی با امیر سرتیپ دوم خلبان حسن عابدینی، سرهنگ سرلک پیشکسوت نیروی هوایی ارتش، سردار محمد علی فلکی بازنشسته سپاه، دکتر شاه وردی رئیس موسسه رویان، امیر سرتیپ دوم خلبان حسین خلیلی فرمانده مرزبانی کشور، قره‌یازی رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، محمدحسن نامی وزیر سابق ارتباطات و فن آوری اطلاعات، سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات کشور، محمدی عضو شورای سیاستگذاری جمعیت گام دوم انقلاب، روحانی فر معاون عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، امیر سرتیپ دوم فولادی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، ناوسالار یکم پاسدار عباس خاکساری، سعیدرضا جندقیان بیدگلی معاون امور بهیاری‌های کشور در خصوص اقتصاد و توسعه روستایی، عاطفی تحلیل‌گر سیاسی و خانم اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان کشور ارتباط تلفنی گرفته شده است.

مدیر رادیو انقلاب تصریح کرد: در مجموع تاکنون سه هزار و ۸۸۰ دقیقه برنامه تامینی از رادیو انقلاب با عناوین شکوه پیشرفت، در مسیر انقلاب، دستاوردها، روزگار رضاخانی، پیشران، نگاهی به تاریخ، دوران، خدمت بی‌منت، روش، روی دیگر تاریخ، در برابر طوفان، پلاک هشت، در مسیر آفتاب، عصر خمینی، کشف الاسرار، شهدای مدافع حرم (محمود سالاری)، ایران ساخت، عبور از تاریخ، نهضت روح الله، در گذر زمان، پرسمان انقلاب، به روایت دربار.

کنکاش، چهل روایت، مفاخر، چهل برگ، هوش مشرقی، یادمان انقلاب، عبور از تاریخ، سروش، کتاب شب پخش شده است.

ملاصالحی در پایان سخنانش گفت: شنونده‌های رادیو انقلاب می‌توانند برای استفاده هر چه بهتر از این شبکه رادیویی به نشانی سایت Radioenghelab.ir، اینستاگرام Radioenghelab_.ir، رادیونما و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.

خلاصه‌ای از آنچه که از ۲۵ دی الی چهار بهمن از این شبکه رادیویی پخش شده اعم از برنامه‌هایی با موضوعات دستاورد‌های انقلاب اسلامی به ویژه در عرصه علم و فناوری در گفت‌وگو‌های حضوری و تلفنی با دانشگاهیان، مسئولین و عرصه‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان مراکز علمی پژوهی و عرصه‌های اقتصادی دستاورد‌های علمی و فناوری ازجمله گفت‌وگو با موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد قزوین، نوید حسامی مدیر کل کسب و کار و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و آقای رستمی فرماندار تربت حیدریه در این گذرگاه‌های ارتباطی بارگذاری شده است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار