به روز شده در: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
معاون سیاسی طالبان تاکید کرد جنگ وقتی به پایان می‌رسد که تمامی نیرو‌های نظامی آمریکایی از افغانستان خارج شوند و اگر همچون اشغالگران ارتش سرخ خود نروند آن‌ها را مجبور به خروج خواهیم کرد حال می‌خواهد هرچند سال به طول انجامد.
کد خبر: ۳۸۱۸۳۸
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴ - 30January 2020

طالبان: اگر آمریکا از افغانستان نرود، آن را مجبور به خروج خواهیم کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، «ملاعبدالغنی برادر» معاون سیاسی رهبر طالبان و رئیس تیم مذاکره کننده این گروه بر ضرورت خروج آمریکا از افغانستان تاکید کرد.

وی که با شبکه آمریکایی P.B.C مصاحبه می‌کرد، بار دیگر بر موضع طالبان تاکید کرد و گفت: آمریکا یک روز به بهانه حضور و فعالیت اسامه بن لادن رهبر سازمان القاعده به کشور ما لشکرکشی کرد در حالی که خود آن‌ها با کماندو‌های ویژه، وی را در خانه امنی در کشور همسایه (پاکستان) به قتل رساندند. حال با از میان رفتن آن هدف و اعتراف به اشتباه بزرگ در لشکرکشی و اشغالگری ۱۸ ساله افغانستان زمان خروج از وطن ما فرا نرسیده است؟!

ملا برادر افزود: جنگ وقتی به پایان می‌رسد که تمامی نیرو‌های نظامی آمریکایی از افغانستان خارج شوند و در این مورد ما هرگز به آن‌ها التماس نمی‌کنیم بلکه اگر همچون اشغالگران ارتش سرخ خود نروند آن‌ها را مجبور به خروج خواهیم کرد حال می‌خواهد هرچند سال به طول انجامد.

وی ادامه داد: پس از خروج نیرو‌های آمریکایی، طالبان قادر است با تشکیل دولت موقت در کابل، دیگر مشکلات باقی مانده یعنی شکست دادن اعضای داعش در افغانستان و معیشت مردم را حل و فصل نماید.

معاون سیاسی رهبر طالبان تاکید کرد که اگر آمریکا نباشد آن‌ها حتما بین خود به توافق می‌رسند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها