به روز شده در: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
یک نماینده عراقی می‌گوید احتمالا شرکت‌های خارجی فعال در فرودگاه بغداد، درباره جابجایی‌های سرداران شهید سلیمانی و المهندس، به نیرو‌های آمریکایی اطلاعات داده‌اند.
کد خبر: ۳۸۴۰۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳ - 13February 2020
احتمال دست داشتن شرکت‌های هواپیمایی خارجی در ترور شهید سلیمانیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «محمد کریم» نماینده ائتلاف «الفتح» در عراق اظهار داشت: نتایج تحقیقات مربوط به ترور سردار «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» تا پیش از تشکیل کابینه جدید این کشور اعلام خواهد شد.
 
وی به پایگاه خبری «المعلومه» گفت: احتمالا «شرکت‌های خارجی فعال در فرودگاه بغداد، درباره تحرکات المهندس و سلیمانی به نیرو‌های آمریکایی، اطلاعات امنیتی داده‌اند.»
 
این نماینده ائتلاف «الفتح» با اشاره به اطلاع شرکت‌های خارجی از مسیر‌ها و شخصیت‌هایی که وارد عراق می‌شوند، خاطر نشان کرد: سرویس‌های امنیت ملی و اطلاعات عراق در حال گردآوری اطلاعات کافی مربوط به این حادثه هستند؛ زیرا این مسئله به حاکمیت عراق ارتباط دارد.
 
محمد کریم ادامه داد: احتمالا نتایج این تحقیقات، موجب کنار گذاشته شدن برخی شرکت‌های خارجی فعال در فرودگاه بغداد یا کارکنان خارجی یا فرماندهان امنیتی شود.
 
وی در عین حال تأکید کرد: بر اساس اطلاعات اولیه، ترور شهید سلیمانی از طریق رصد جابجایی‌های وی پیش از ورود به عراق، از خارج این کشور صورت گرفته است، نه داخل عراق.
 
«عبد الکریم خلف» سخنگوی فرمانده کل نیرو‌های مسلح عراق هم از کشف «حقایق بسیاری» درباره عملیات ترور سرداران شهید سلیمانی و المهندس خبر داد و گفت: مسائل فنی مربوط به این تحقیقات، تکمیل شده است.
 
شهید سلیمانی به همراه المهندس و چند نفر از یارانشان ۱۳ دی ماه در حمله پهپادی ارتش آمریکا به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در واکنش به این حمله، ۱۸ دی ماه پایگاه عین‌الاسد عراق (مقر نظامیان آمریکا) را هدف عملیات موشکی خود قرار داد؛ در حالیکه دولت آمریکا در ابتدا ادعا کرد در این حمله به هیچ نیروی آمریکایی آسیب نرسیده، اما واشنگتن در روز‌های اخیر به صدمه دیدن بیش از ۱۰۰ نفر از نیروهایش در این حمله اذعان کرده است.
 
انتهای پیام/ ۴۲۱
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار