به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد:
نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد بیانیه مطبوعاتی ۲۴ بهمن آمریکا را یک دروغ‌پراکنی جدید علیه ایران دانست و گفت: استقرار انبوه نیرو و تجهیزات آمریکایی در غرب آسیا، عامل بی‌ثباتی است.
کد خبر: ۳۸۴۲۲۳
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲ - 15February 2020
استقرار نیروهای آمریکایی عامل بی ثباتی منطقه استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، در بیانیه مطبوعاتی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، آمده است: بیانیه مطبوعاتی نمایندگی آمریکا در ۱۳ فوریه یک دروغ‌پراکنی جدید علیه ایران است؛ چند ساعت پس از حمله به تأسیسات نفتی سعودی در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۹، آمریکا آن را بی هیچ دلیلی به ایران منتسب کرد و تا به امروز نیز از ارائه کوچکترین سندی برای اثبات ادعایش ناتوان بوده است.
 
این بیانیه ادامه می‌دهد: اکنون هم آمریکا به هر دستاویزی برای اثبات ادعایش متوسل می‌شود که نمونه اخیر آن استناد به گزارش گروه کارشناسان تحریم یمن برای اثبات ادعا‌های خویش است؛ این گزارش هیچ چیزی برای اثبات ادعای آمریکا که قبلا نیز توسط ایران رد شده است، ندارد.
 
نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرده است: استقرار انبوهی نیرو و تجهیزات نظامی و ماجراجویی و همچنین گسیل بی سابقه سلاح‌های پیچیده آمریکائی به متحدانش در منطقه، عوامل اصلی بی ثباتی و عدم امنیت در خلیج فارس هستند.
 
این بیانیه تاکید کرده است: به جای متهم کردن دیگران، آمریکا باید به همه سیاست‌های تفرقه‌افکنانه و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده‌اش در منطقه پایان دهد.
 
در بیانیه مطبوعاتی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران تصریح شده است: در حالیکه آمریکا آشکارا قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را نقض کرده است و در یک اقدام بی سابقه در تاریخ سازمان ملل، سایر کشور‌ها را تهدید می‌کند یا از آن قطعنامه سرپیچی کنند یا با مجازات مواجه خواهند شد، توضیحات اخیر این کشور درباره قطعنامه مذکور تلاش نومیدانه دیگری برای تضعیف اجرای آن است؛ در این بیانیه خاطرنشان شده است: اگر قرار باشد چیزی درباره آن قطعنامه بررسی شود، آن موضوع به‌طور قطع، نقض ماهوی این قطعنامه (۲۲۳۱) توسط آمریکا است.
 
انتهای پیام/ 421
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها