به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز نیز حملات سنگین نیروهای ائتلاف سعودی در مناطقی از نوار مرزی شمال یمن با جنوب عربستان را ناکام گذاشتند.
کد خبر: ۳۸۴۶۳۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۶ - 17February 2020

رزمندگان یمنی حملات سنگین ائتلاف سعودی را دفع کردندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، مناطق مرزی شمال یمن با عربستان در روزهای اخیر در پی تجاوزات نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی و مقاومت رزمندگان یمنی در برابر آن، التهاب شدیدی را تجربه می‌کند.

نیروهای مسلح یمن عصر امروز تلاش نیروهای ائتلاف سعودی در ارتفاعات «توپلق» در مرز شمال یمن در استان «صعده» با منطقه «جیزان» عربستان را ناکام گذاشتند.

یک مقام نظامی یمن در گفت‌وگو با شبکه المسیره تاکید کرد: «در جریان دفع این تجاوز ائتلاف سعودی که در چارچوب عملیات (البنیان المرصوص) رزمندگان یمنی است، شماری از نیروهای ائتلاف سعودی کشته یا زخمی شدند».

امروز دوشنبه همچنین درگیری میان رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با نیروهای ائتلاف سعودی در منطقه مرزی «ام بی سی» در استان جیزان عربستان که ساعت‌ها به طول انجامید با شکست نیروهای ائتلاف سعودی برای پیشروی همراه شد و در نتیجه آن شماری از صفوف آنها کشته یا زخمی شدند.

منطقه ام بی سی عربستان در مرزهای شمال غربی یمن و مشرف به استان صعده یمن است.

ائتلاف سعودی هم به تلافی ناکامی در پیشروی در استان صعده شهر «الظاهر» این استان را با جنگنده‌های خود در دو نوبت بمباران کرد.

مناطق مختلف در نوار مرزی شمال یمن با جنوب عربستان طی روزهای گذشته نیز شاهد شکست تلاش‌های مکرر نیروهای ائتلاف سعودی برای پیشروی در این منطقه و وارد آمدن تلفات جانی و تجهیزاتی به صفوف آنها همراه شد.

ائتلاف سعودی تلاش می‌کند به تلافی شکست‌های متوالی خود در جبهه‌های داخلی یمن طی دو هفته اخیر از طریق مزدوران خود به عمق خاک شمال یمن نفوذ کند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار