به روز شده در: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
یادداشت/
نمی‌توان نسبت به مسئله انتخابات بی‌تفاوت بود و در صورت بروز مشکلاتی در کشور معترض نیز بود. شرکت کردن و یا شرکت نکردن در انتخابات زمینه را برای حضور خادم و یا خائن به نظام فراهم می‌کند که قطعاً بر آینده کشور موثر است.
کد خبر: ۳۸۴۸۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۰ - 20February 2020

حضور خادم یا خائن به نظام فراهم بستگی به رای ما داردگروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس- رسول حسنی؛ جمهوری اسلامی ایران را باید تنها حاکمیتی دانست که مردم تصمیم‌گیرنده نهایی آن و تعیین کننده مدیران آن در همه سطوح و بخش‌های آن هستند. حتی تعیین شخص ولی‌فقیه که رکن مهمی در نظام اسلامی ایران است بر عهده مردم است. چنین امری در هیچ کشوری ابداً وجود ندارد که عالی‌ترین مقام یک کشور را مردم انتخاب کنند. این امر مهم معجزه‌ای بود که با همت امام خمینی (ع) و ملت ایران محقق شد.

حتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امام فرمان همه‌پرسی و استقرار جمهوری اسلامی ایران را به رأی عموم مردم و نه قشر و حزب و گروهی گذاشتند. بدین ترتیب امام خمینی (ره) همه مسئولیت حفظ نظام اسلامی را بر عهده همه مردم گذاشتند. اگر کسی با رأی مردم روی کار آمد که صلاحیت تصاحب پستی را نداشته و اهل نفاق و خیانت باشد مردم مسئول انتخاب ناصواب خود هستند و باید جواب‌گوی رأی خود باشند.

نمی‌توان نسبت به مسئله انتخابات بی‌تفاوت بود و یا فردی را بدون دلیل موجهی انتخاب کرد و در صورت بروز مشکلاتی در کشور معترض نیز بود. شرکت کردن و یا شرکت نکردن در انتخابات زمینه را برای حضور خادم و یا خائن به نظام فراهم می‌کند که قطعاً بر آینده کشور و نسل‌های آینده اثرگذار خواهد بود.

تلاش برای فرد اصلحی که قرار است در مجلس شورای اسلامی نماینده عده‌ زیادی از مردم باشد امر ساده‌ای نیست که بخواهیم به آسانی از کنار از آن بگذریم. افرادی مانند «بنی‌صدر» و سران فتنه با رأی اشتباه ما به ریاست جمهوری منصوب و یا به مجلس شورای اسلامی راه یافتند و شاهد بودیم که چه تاوان سنگینی هم پرداخت کردیم.

چه کسی می‌تواند مدعی باشد که در روی کار آمدن افرادی ناصالح قصوری نداشته‌اند، در خطای افرادی که با سوء مدیریت و رفتارهای غیرانقلابی خود سبب بروز حوادث تلخی شدند به نحوی همه ما شریک هستیم چراکه نسبت به امر انتخابات چندان حساسیت به خرج ندادیم. هرچند انقلاب اسلامی ایران در ذیل مشیت الهی و رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنان مقتدرانه مسیر خود را طی می‌کند اما نباید از وظیفه شرعی و عرفی خود نسبت انقلاب غافل شد.

وظیفه‌ای که اهتمام به مسئله خطیر انتخابات از مصادیق آن است. اهمیت مجلس شورای اسلامی تا جایی است که امام خمینی (ره) آن را در رأس امور دانسته است. نمایندگان مجلس شورای اسلامی را باید دیده‌بانانی محسوب کرد که وظیفه حفظ و حراست از کیان انقلاب اسلامی را بر عهده دارند. همین امر به اندازه کافی اهمیت مجلس شورای اسلامی را روشن می‌کند و اگر به هر دلیلی قانون اساسی ما دچار آسیب شود باید خودمان را شماتت کنیم.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها