به روز شده در: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
شریفی:
تهیه کننده سینما در خصوص نقش هنرمندان برای آگاه سازی مردم در انتخابات گفت: مردم به هیچ عنوان فریب جوسازی برخی سلبریتی‌ها را نخورند چرا که تجربه ثابت کرده آن‌ها تنها زمانی دست به دخالت و جوسازی می‌زنند که منافع شخصی شان تأمین شود.
کد خبر: ۳۸۴۹۵۱
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴ - 19February 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «امیرحسین شریفی» تهیه کننده سینما و تلویزیون با اشاره به نقش هنرمندان برای آگاه‌‌سازی مردم در انتخابات اظهار داشت: نکته قابل تأمل آنجا است که سلبریتی هایی که با جوسازی سعی دارند به نفع کاندید یا کاندیداهایی در انتخابات های مختلف مردم را ترغیب برای رأی دادن به آن ها بکنند اگر به منافع شان نرسند بعد از مدتی می آیند و با یک جمله مانند «اشتباه کردیم» خود را تبرئه می کنند! ‌ این اتفاق در حالی است که آن ها از ابتدا هرگز نباید به نفع کاندیدایی خاص تبلیغ می کردند.

این سینماگر ادامه داد: یک بازیگری که شاید حتی در حوزه تخصصی کار خود سواد و تحصیلات آکادمیک ندارند و بنا به علل و شرایط مختلف توانسته در میان مردم محبوب شود چه سواد سیاسی دارد که به خود اجازه می دهد در مورد سیاست دخالت و اظهارنظر کند؟ این نوع رفتارها نه تنها هیچ منافعی برای مردم و کشور در پی ندارد بلکه می تواند باعث ضرر عمومی جامعه و تخریب حیثیت ملی شود.

وی تأکید کرد: نقش یک هنرمند واقعی، وطن دوست و متعهد این است که به منافع و مصالح ملی توجه داشته باشد و مردم را ترغیب کند که با عقل، بینش، درایت و تحقیقات کافی، اصلح ترین افراد را انتخاب نمایند و در انتخابات شرکت کنند. هنرمند واقعی کسی است که به نفع کاندیدایی خاص تبلیغ نکند و رأی خود را از عموم مردم مخفی نگه دارد.

شریفی در همین راستا متذکر شد: امروزه شرکت در انتخابات وظیفه سایر افراد جامعه است چرا که چشم جامعه جهانی به میزان مشارکت امت ایران اسلامی دوخته شده و مردم با حضور انبوه شان در پای صندوق های رأی می توانند مشت محکمی به دهان یاوه گویان و بدخواهان جمهوری اسلامی ایران بزنند.

تهیه کننده سریال‌های تلویزیونی «زاویه هفتم» و «حجر بن عدی» در خاتمه اظهاراتش افزود: متأسفانه اظهارنظرهای نسنجیده برخی از سلبریتی ها طی سال های اخیر باعث ایجاد تشتت و بحران جدی در جامعه شده و بنده معقدم با این دسته افراد باید برخورد قانونی صورت بگیرد تا دیگر به خود اجازه ندهند در اموری که به آن ها ارتباطی ندارد دخالت نمایند. مردم هم نباید اینقدر به فضای مجازی و اتفاقاتی که در آن می افتد وابسته باشند چرا که تجربه ثابت کرده به این فضای مجازی نمی توان چندان چشم امیدی داشت.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها