به روز شده در: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
منبعی امنیتی در سوریه به رسانه‌ای روسی گفت که نیرو‌های ارتش ترکیه یکی از مراکز ایست و بازرسی خود را در استان الحسکه سوریه ترک کرده‌اند.
کد خبر: ۳۸۴۹۶۸
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵ - 19February 2020

نیرو‌های ترکیه از یک مرکز نظامی در شمال سوریه عقب‌نشینی کردندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، منبعی در شمال سوریه از عقب‌نشینی نیرو‌های ترکیه از یک مرکز ایست و بازرسی واقع در شهرک «تل تمر» استان الحسکه خبر داد.

این منبع چهارشنبه به شبکه روسیا الیوم گفت که نیرو‌های ترکیه قبل از عقب‌نشینی از این مرکز، آن را آتش زده و تخریب کرده‌اند.

منبع مذکور گفته است که این دومین بار طی دو هفته است که نیرو‌های ارتش ترکیه از مراکز ایست و بازرسی که در شمال سوریه و در امتداد مرز‌های این کشور با ترکیه ایجاد کرده‌اند، عقب‌نشینی می‌کنند.

با این حال، این منبع بعید دانست که این عقب‌نشینی به داخل مرز‌های ترکیه باشد و احتمال داد که نیرو‌های ترکیه دوباره در نوار مرزی سوریه مستقر شوند.

ترکیه برای مقابله با شبه نظامیان کرد در شمال سوریه که در لیست سیاه آنکارا قرار دارد و مقامات ترکیه آن‌ها را شاخه سوری گروهک پ. ک. ک می‌دانند، مهر ماه گذشته (نهم اکتبر ۲۰۱۹) عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» آغاز کرد و موفق شد این شبه نظامیان را از مرز‌های جنوبی خود دور کند. با این حال، توافق شبه نظامیان کرد با دولت سوریه باعث استقرار ارتش این کشور در شمال شرق و مانع از پیشروی نیرو‌های ترکیه شد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها