به روز شده در: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
سردار شیرازی:
رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا گفت: کشور‌های سوریه و عراق با الگوگیری از بسیج مردمی که در ایران اسلامی توسط حضرت امام خمینی (ره) در زمان جنگ ایجاد شده بود، توانستند بر گروه‌های تکفیری و داعش غلبه کنند.
کد خبر: ۳۸۵۳۶۴
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶ - 23February 2020

نقش نهاجا در جنگ با داعش/ سوریه و عراق با الگوگیری از بسیج مردمی در ایران بر تکفیری‌ها غلبه کردندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ بسیجی «محمد شیرازی» رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا در بازدید از مجتمع اوج نیروی هوایی ارتش، ضمن قدردانی از فرمانده نهاجا و کارکنان این نیرو اظهار داشت: مجتمع اوج نهاجا با توجه به احساس نیاز به تولید قطعات، نگهداری، ضرورت خودکفایی نیروی هوایی ارتش و استفاده از تجهیزات و نوسازی ایجاد شده است.

وی افزود: حضور و بازدید مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته از مجتمع اوج نهاجا موجب دل‌گرمی و روحیه گرفتن کارکنان و باعث به وجود آمدن مسیر جدیدی در نیروی هوایی شد.

سردار شیرازی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی جوان و کارآمد گفت: این مجتمع بر اساس تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و احساس نیاز تولید قطعات، ایجاد شد و طبق فرمایشات ایشان، باید کار را از دانشگاه و دانشجویان شروع کنیم و فرصت مغتنمی است که دانشجویان ضمن توانمندسازی خود در این رشته، در آینده به اساتید همین مجتمع تبدیل شوند.

رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا ضمن اشاره به ظرفیت موجود در نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: ما باید از این ظرفیت‌ها استفاده بیشتری کرده و نگاهمان را بر اساس تدابیر مقام معظم رهبری عمیق‌تر کنیم.

وی با گرامی‎داشت یاد و‌ خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با اشاره به پشتیبانی نیروی هوایی ارتش از محور مقاومت در جنگ با داعش و الگوگیری کشور‌های سوریه و عراق از نیروی بسیج مردمی تصریح کرد: در این کشور‌ها تا زمانی که مردم به کمک ارتش و حکومت خود نیامدند، توانی برای مقابله با داعش نبود و این گروه متخاصم افراطی بر اساس راهبرد ارعاب و کشتار در حال پیشروی بود؛ ولی به محض الگوگیری از بسیج مردمی که در ایران اسلامی توسط حضرت امام خمینی (ره) در زمان جنگ ایجاد شده بود، توانستند بر گروه‌های تکفیری و داعش غلبه کنند.

سردار شیرازی با مقایسه نیروی هوایی ارتش در سال‌های قبل و پس از انقلاب افزود: نیروی هوایی نیروی محبوب مردم و رهبری و دارای عناصر برجسته و توانمند است که بعد از انقلاب و با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی توانست، باور «ما نمی‌توانیم قطعه‌ای را تولید کنیم» را تغییر دهد و با فرصت دادن به جوانان متخصص، در بسیاری از زمینه‌ها خودکفا شود.

در این مراسم، رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا با همراهی امیر سرتیپ «نصیرزاده» فرمانده نیروی هوایی ارتش از کارخانجات ثاقب، هواپیمای شکاری، پهپاد و قطعه‌سازی این مجتمع بازدید به عمل آورد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها