به روز شده در: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
«قایق راندن به اقیانوس» نوشته مظفر سالاری که شرح سفر پنج روزه رهبر معظم انقلاب اسلامی به یزد است به چاپ پنجم رسید.
کد خبر: ۳۸۵۳۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱ - 23February 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، کتاب «قایق راندن به اقیانوس» نوشته مظفر سالاری که به شرح سفر پنج روزه رهبر معظم انقلاب اسلامی به یزد در سال 86 اختصاص دارد به چاپ پنجم رسید.

نویسنده با خلق شخصیتی به نام شیخ، با انتخاب زاویه دید سوم شخص مفرد ماجرای درگیر شدن شیخ با این سفر را شرح می‌دهد.

کتاب به پنج بخش تقسیم شده که هر بخش شامل یک روز بازدید آقا از شهر یزد است. شیخ تمام دیده‌ها و شنیده‌های خود از اطرافیان آقا را نقل می‌کند و عین سخنان آقا را می‌آورد.

شرح ماجرای شیخ از خانه‌اش که زیر پله است شروع می‌شود. شیخ به دنبال کاروان استقبال‌ کنندگان از رهبر از خانه خارج می‌شود و با دوستانی مثل استاد یا سید صالح و... همراه می‌شود. در حین عبور از شهر شیخ خاطرات کودکی خود را در یزد به یاد می‌آورد و فلش بک‌های زیادی هم از زندگی شوخ و شنگ شیخ در طول کتاب اتفاق می‌افتد....

در بخشی از این کتاب آمده:« هرکس نشسته بود از جا برخاست تا همراه با دست تکان دادن رهبر احساسات صمیمانه خود را نشان دهد. دریای آرام دوباره به تلاطم درآمده بود. گروه حفاظت هر کجا که بودند به سمت معبر خروجی به راه افتادند و به نویسندگان و فیلمبردارها و عکاسان اشاره کردند که همراهی‌شان کنند. سخنان آقا که به پایان رسید، ایشان طبق معمول مشغول دعا کردن شدند. جمعیت از ته دل آمین می‌گفتند. این آمین‌ها نوعی لبیک به توصیه‌های رهبر نیز بود. شیخ دفترچه‌اش را بست و همراه با همه دست‌ها را بالا آورد.»

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار