به روز شده در: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
نماینده ائتلاف فتح عراق گفت: حملات مستمر آمریکا به مقرهای حشدالشعبی و متهم کردن این سازمان به بمباران پایگاه‌های آمریکا در عراق به خاطر بهانه‌تراشی است تا بتواند الحشد را وارد درگیری مستقیم با خود کند.
کد خبر: ۳۸۸۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸ - 19March 2020

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «محمد کریم» نماینده ائتلاف فتح عراق تأکید کرد که ایالات متحده آمریکا در تلاش است که به هر نحوی، نیروهای خود را در عراق حفظ کند.

کریم به پایگاه خبری «المعلومه» گفت که آمریکا همچنین تلاش زیادی دارد تا «سامانه پدافندی هوایی و سکوهای پرتاب موشک پاتریوت را وارد پایگاه‌های خود [در داخل خاک عراق] کند».

وی بر این باور است که حملات مستمر آمریکا به مقرهای حشدالشعبی و متهم کردن این سازمان به بمباران پایگاه‌های آمریکا در عراق به خاطر بهانه‌تراشی است تا بتواند الحشد را تحریک و آن را وارد درگیری مستقیم با خود کند.

این نماینده عراقی تصریح کرد: حملات آمریکا به حشد که مسئولیت حفاظت از مرزهای عراق را بر عهده دارد، برای ایجاد روزنه به منظور بازگشت مجدد داعش به عراق و ایجاد نوعی هرج‌ومرج است تا از این طریق، نیروهای ائتلاف آمریکا موسوم به ضد داعش بتوانند در عراق باقی بمانند.

کریم در پایان خاطر نشان کرد: نیروهای آمریکایی «قصد ندارند عراق را ترک کنند، بلکه در پی ایجاد بحران‌های جدیدی هستند تا اهداف پلید خود را در عراق محقق کنند».

«علی الوائلی» از کارشناسان مسائل سیاسی عراق هم نسبت به تحرکات آتی ایالات متحده آمریکا علیه دولت این کشور هشدار داد و گفت: «واشنگتن اهرم فشار تازه‌ای به دست آورده است که احتمالا از آن علیه عدنان الزرفی نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه استفاده خواهد کرد».

وی بر این باور است که اهرم فشار جدید آمریکا، تابعیت آمریکایی الزرفی است که احتمالا واشنگتن از این مسئله علیه این مسئول عراقی استفاده خواهد کرد تا نیروهای خود را در عراق باقی نگه دارد.

این تحلیلگر عراقی تصریح کرد: همزمان با نزدیک شدن به اعلام الزرفی به عنوان مأمور تشکیل کابینه در عراق، واشنگتن تعداد نیروهای خود را در عراق افزایش داد و رئیس جمهور عراق نیز به آمریکا درباره افزایش نیروهای نظامی این کشور، اطمینان داده است.

پارلمان عراق ۱۵ دی بعد از اقدام تروریستی آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، جانشین رئیس الحشد الشعبی، به طرح اخراج نیروهای آمریکا از عراق رأی مثبت داد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار