به روز شده در: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۴
همتی:
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه با کمک وزارت خارجه بخشی از پول‌های ایران که به ناحق توسط آمریکا مسدود شده بود به تدریج به کشور باز می‌گردد، گفت: متأسفانه برخی بانک‌ها برداشت اشتباهی از بخشنامه بانک مرکزی در مورد عدم دریافت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه داشتند.
کد خبر: ۳۸۹۲۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳ - 25March 2020

برداشت اشتباه برخی بانک‌ها از بخشنامه بانک مرکزی/ بخشی از پول‌های مسدود شده توسط آمریکا به کشور باز می‌گرددبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی، اظهار داشت: مبالغ قابل توجهی ارز برای مقابله با کرونا از سوی بانک مرکزی تخصیص یافته و امکانات درمانی و بهداشتی زیادی وارد کشورمان شده است.

وی افزود: برای تأمین کالا‌های اساسی کشورمان همچنان تلاش کرده و خواهیم کرد، این در حالی است که ما سال گذشته ۱۵ میلیارد دلار کالای اساسی و دارو به کشورمان وارد کردیم.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: با تلاش‌های وزارت امور خارجه و بانک مرکزی احتمال باز شدن بخشی از منابع مسدود شده ایران که به ناحق توسط آمریکا مسدود شده بود، آزاد خواهد شد که ما از این منابع برای واردات کالا‌های اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی استفاده خواهیم کرد.

همتی ابراز امیدواری کرد که این منابع که به تدریج آزاد خواهد شد، منجر به تحرک بیشتر در کشور به‌منظور افزایش رفاه مردم شود.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی بانک‌ها برداشت اشتباهی از بخشنامه بانک مرکزی در مورد عدم دریافت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه داشتند، در حالی که بانک مرکزی اعلام کرد که همه وام‌های قرض‌الحسنه به تعویق افتاده است، اما متأسفانه بانک‌ها از این مصوبه برداشت اشتباه کردند.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه پرداخت و دریافت وام‌های قرض‌الحسنه ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت به تعویق افتاده است،تصریح کرد: متأسفانه برخی بانک‌ها به‌دلیل برداشت اشتباهشان از این بخشنامه، اقساط را از حساب‌های مردم برداشت کردند، در حالیکه بانک مرکزی روز گذشته در بخشنامه‌ای به صراحت اعلام کرد که اقساط وام‌های قرض‌الحسنه و پرداخت این وام‌ها به تعویق افتاده است و نباید اقساطی از مردم دریافت شود، لذا هر بانکی که اقساط را از حساب مردم برداشت کرده باید این هفته به حساب مردم بازگرداند، ضمن اینکه این اقساط به سه ماه پایانی وام قرض‌الحسنه اضافه خواهد شد.

همتی با بیان اینکه از نظر ریالی و ارزی، فعالیت‌های بانک مرکزی بسیار طبیعی و خوب است، یادآور شد: در سال جهش تولید قطعاً بانک مرکزی کمک‌های خوبی را برای تولید کشور خواهد داشت، این در حالی است که روز گذشته مصوبات خوبی در جلسه بانک مرکزی داشتیم.

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها