به روز شده در: ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۶
فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع):
سردار علی محمد اکبری گفت: از این جنگ بیولوژیک با همدلی و همراهی آحاد مردم و مسئولین به فضل الهی پیروز و سربلند بیرون خواهیم آمد.
کد خبر: ۳۸۹۲۶۱
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۷ - 25March 2020

به گزارش دفاع‌پرس از شهرکرد به نقل از روابط عمومی سپاه قمربنی هاشم(ع)، سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه قمربنی هاشم (ع) در جلسه قرارگاه سلامت سپاه استان چهارمحال و بختیاری که به صورت ویدئوکنفرانس با نواحی مقاومت شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد، بر بسیج همه امکانات و ظرفیت های سپاه بسیج برای مقابله با کرونا تاکید، اظهار داشت: از این جنگ بیولوژیک نیز با همدلی و همراهی آحاد مردم و مسئولین به فضل الهی پیروز و سربلند بیرون خواهیم آمد.

سردار اکبری ادامه داد: قطع زنجیره بیماری مستلزم در خانه ماندن مردم و رعایت توصیه های بهداشتی مسئولین است.

وی وظیفه ذاتی سپاه و بسیج را حفظ انقلاب و دستاوردهای آن دانست و گفت: برای مقابله با هر نوع تهدیدی باید آمادگی داشته باشیم؛ گاهی لباس ما در مقابله با دشمن رنگ خون می گیرد و گاهی در عرصه سازندگی و محرومیت زدایی باید لباسمان خاکی شود و امروز نیز در میدان مقابله با بیماری و جنگ بیولوژیک، لباسمان آغشته به الکل و مواد ضدعفونی می شود.

فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع) با تأکید بر تداوم طرح ملی بسیج مبارزه با کرونا، خواستار اجرای کامل مفاد تفاهم نامه بسیج با مراکز بهداشت و درمان و انجام صددرصدی غربالگری سلامت و توجه ویژه به اجرای طرح مطهر که مورد مطالبه فرماندهی کل سپاه است، شد.

سردار اکبری شناسایی نقاط آلوده شهرستان ها و نقطه گذاری آنها و سوق دادن توجه مسئولین بهداشت و درمان به آن نقاط را از دیگر اقدامات لازم برای کنترل بیماری دانست.

وی با تأکید بر ادامه فعال بودن اقشار مختلف بسیج و سازماندهی گروه های جهادی، تأکید کرد: مراقب فعالیت های عده ای در قالب گروه های خودجوش باشید و باید همه فعالیت ها در زمینه پاکسازی معابر تحت نظر گروه های جهادی و با هماهنگی و توجیه کامل باشد.

فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع)، با تقدیر از فرماندهان نواحی و گروه های جهادی، اصحاب رسانه، مطبوعات و خبرگزاری ها، امیدآفرینی برای مردم و انعکاس اقدامات مسئولین بهداشت و درمان و گروه های جهادی و نیروهای مسلح و بسیجیان را در همین راستا ضروری دانست و گفت: محتواهای لازم برای آگاه سازی عمومی در زمینه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به صورت مستمر صورت پذیرد و اطلاع رسانی شود که با توجه به احتمال انتقال بیماری از طریق حیوانات، گوشت و مرغ قبل از مصرف کاملاً پخته شود و سعی شود آب جوشیده استفاده گردد و میوه و سبزیجات نیز بعد از ضدعفونی مورد استفاده قرار گیرند.

سردار اکبری از آحاد مردم نیز خواست به توصیه های مسئولان توجه کنند و از سفر پرهیز کنند؛ زیرا چه بسا در مسافرت سوغات ناخواسته ای را برای دیگران همراه ببرند که باعث زحمت و بیماری دیگران بشود.

این مقام ارشد نظامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به احتمال بارندگی های شدید در روزهای آینده و جاری شدن سیل، از فرماندهان نواحی سپاه خواست با بسیج امکانات و تجهیزات خود ، برای یاری رسانی در نقاطی که لازم است آماده باشند.

وی همچنین به تولید ماسک در همه شهرستان های استان چهارمحال و بختیاری با حضور گروه های جهادی اشاره کرد و گفت: باید اطلاع رسانی لازم از سوی اصحاب رسانه برای اجتناب مردم از خرید ماسک های غیربهداشتی که در منازل تولید می شود و توسط دستفروشان فروخته می شود صورت پذیرد.

در این جلسه فرماندهان سپاه نواحی مقاومت شهرستان های استان چهارمحال و بختیاری و معاونت های سپاه قمربنی هاشم علیه السلام و اقشار بسیج، گزارشی از اقدامات انجام شده در قالب قرارگاه زیستی و همکاری با قرارگاه سلامت و مقابله با کرونا در سطح استان ارائه کردند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار