به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
استاندار مازندران خبر داد؛
«احمد حسین زادگان» با اشاره به اجرای طرح بسیج استانی مقابله با کرونا گفت: هدف از اجرای این طرح تسریع مقابله با کرونا به همه سطوح اجتماعی است تا با اشراف کامل بر فرد فرد این زنجیره، بیماری را کنترل و معضل کروناویروس را رفع کنم.
کد خبر: ۳۸۹۲۷۴
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲ - 25March 2020

اجرای طرح بسیج استانی مقابله با «کرونا» در مازندرانبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، «احمد حسین زادگان» استاندار مازندران عصر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور ویدئوکنفرانسی فرمانداران سراسر استان همراه بود با اشاره به اجرای طرح بسیج استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح تسریع مقابله با کرونا به همه سطوح اجتماعی است تا با اشراف کامل بر فرد فرد این زنجیره، بیماری را کنترل و معضل کروناویروس را رفع کنیم.

استاندار مازندران طرح بسیج استانی را یک طرح محله محور و مکان محور توصیف کرد که بر آسیب شناسی طرح قبلی به منظور رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت استوار است و گفت: برآنیم تا با همکاری پزشکان خانواده و محوریت فرمانداران با همراهی دستگاه‌های عضو نظیر شبکه بهداشت، سپاه، هلال احمر، آموزش و پرورش و… میزان مداخله را در محلات افزایش دهیم تا رصد، پایش و غربالگری را فرد به فرد و مداوم انجام دهیم.

حسین زادگان با بیان اینکه با تشکیل هسته‌های لازم برای کمک به پزشکان خانواده میزان دسترسی به افراد را افزایش می‌دهیم، اظهار داشت: باید بیشتر به کمک دانشگاه علوم پزشکی بیاییم تا این نیروها بتوانند در کنار پزشک خانواده قرار گیرند تا سرعت غربالگری افزایش یابد و چند روز یکبار تکرار شود.

وی با بیان اینکه مقرر شد همه ظرفیت‌ها به میدان بیایند چراکه لازم است از طریق سیستم بهداشت و درمان با مردم بیشتر تماس داشته باشیم، ابراز کرد: این طرح که ساختار کامل شده طرح قبلی است از فردا آغاز به کار خواهد کرد و ستادهایش در شهرستان‌ها شکل می‌گیرد و تا با شناسایی جامعه مخاطب از طریق پزشک خانواده، قرنطینه اجتماعی و فردی و ارتباط منطقی با مردم و حمایت‌های مادی و معنوی انجام گیرد.

استاندار مازندران ادامه داد: هلال احمر در این طرح در قالب مددکاری و نظام مشاوره با همکاری بسیج به کمک افراد در مراحل مختلف می‌آید.

حسین زادگان با اشاره به اینکه برای اینکه روستاها در فصل کشاورزی درگیر این بیماری نشوند، جهاد کشاورزی در قالب بانک نشاء ظرفیت را تا سه برابر افزایش داده است، گفت: از ظرفیت پایگاه‌های مقاومت و دهیاران برای جلوگیری از ورود کارگران غیربومی استفاده شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار