به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
با رأی نمایندگان؛
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با سه فوریت طرح تعطیلی کشور برای یک ماه آینده مخالفت کردند.
کد خبر: ۳۹۰۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶ - 07April 2020

مجلس با طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور مخالفت کردبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، در ادامه جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی بررسی سه فوریت طرح «تعطیلی کشور برای یک ماه» در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

پیش از آغاز بررسی این طرح، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد که تصویب سه فوریت این طرح نیازمند رأی موافق دو سوم نمایندگان حاضر در مجلس یعنی ۱۹۲ نفر است.

عبدالکریم حسین‌زاده نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی در حمایت از این طرح، بر لزوم حمایت از قرنطینه کشور برای غلبه بر بیماری کرونا تأکید کرد.

شادمهر کاظم‌زاده نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این طرح خودکشی از ترس مرگ است. ۱۸.۵ درصد مشاغل متأثر از این بیماری است و این طرح مخالف با اصل ۷۵ قانون اساسی است و هزینه زیادی را به دولت تحمیل می‌کند.

سید علی ادیانی‌راد نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با این طرح گفت: این طرح در تغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی است. دولت باید لایحه‌ای در این خصوص ارائه می‌کرد.

وی گفت: هرگونه تصمیم‌گیری در مورد بنزین نیز طبق دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی باید بر اساس تصمیم شورای عالی امنیت ملی باشد.

ادیانی‌راد ادامه داد: این طرح به معنای محدود کردن حقوق شهروندی است.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: قانون مدیریت بحران به دولت تقدیم شده و دولت باید طبق این قانون عمل کند.

در پایان این طرح با «قیام و قعود» نمایندگان رأی‌گیری شد و هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد که نمایندگان با سه فوریت این طرح مخالفت کردند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها