به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۰
امیرعبداللهیان:
دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی گفت: برقراری آتش‌بس‌های ناپایدار چند روزه از سوی سعودی‌ها و بازسازی نیرو‌ها برای ادامه جنگ و کشتار در یمن، راه حل نیست.
کد خبر: ۳۹۱۲۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷ - 10April 2020

برقراری آتش‌بس برای بازسازی نیرو‌های سعودی، راه‌حل بحران یمن نیستبه گزارش گروه سیاست خارجی دفاع‎پرس، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره با اعلام ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در تجاوز به یمن برای اعلام آتش بس، نوشت: برقراری آتش بس در یمن و لغو همه تحریم‌های انسانی دو محور اصلی مطالبات مردم یمن است.

وی افزود: توقف حملات علیه یمن اقدام خوبی است؛ اما برقراری آتش‌بس‌های ناپایدار چند روزه از سوی سعودی‌ها و بازسازی نیرو‌ها برای ادامه جنگ و کشتار، راه حل نیست.

ائتلاف کشور‌های عرب به رهبری عربستان سعودی که در حال جنگ با یمن است، روز چهارشنبه ۲۰ فروردین به صورت یک‌جانبه آتش بس اعلام کرد. ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف به رهبری عربستان در این باره گفته بود که این آتش بس قرار است از ساعت ۱۲ شب به وقت محلی به مدت دو هفته اجرا شود.

در حالی ریاض این آتش بس یکجانبه را اعلام کرد که سازمان ملل متحد چند روز پیش‌تر، خواستار متوقف کردن درگیری‌ها به دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا شده بود.

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها