به روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۲
سردار دهقان:
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک گفت: ملت ما امروز به جایگاهی دست یافته است که به عنوان یگانه مجموعه سیاسی مقاوم در مقابل همه آنچه در عرصه جهانی و منطقه ای به معنای اهداف نظام سلطه و در رأس آن استکبار مطرح است، شناخته می‌شود.
کد خبر: ۳۹۳۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۵ - 01October 2013

ملت ایران یگانه مجموعه سیاسی مقاوم دربرابر نظام سلطه و استکبار است

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع ، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به رویدادهای هفته گذشته در نیویورک که به تماس تلفنی روسای جمهور ایران و آمریکا منتهی شد، گفت: امروز ممکن است نسبت به آنچه در هفته گذشته رخ داد دیدگاههای متفاوتی وجود داشته باشد، اما از دیدگاهی دیگر، اینکه امروز رئیسجمهور آمریکا برای شنیدن صدای ملت ایران به دنبال برقراری ارتباط با دکتر روحانی است و سران کشورهای غربی و اروپایی برای ملاقات با رئیسجمهور ما صف میکشند، جز قدرت، اقتدار و عزت ملت ما ترجمهای دیگری ندارد.

وزیر دفاع اظهار داشت: انشاءالله ملت ایران این مسیر عزت و افتخار را طی خواهد کرد و به پیش خواهد برد.
 
دهقان با اشاره به اینکه "هماکنون ایران اسلامی به عنوان قدرت برتر منطقه و قدرت تاثیرگذار جهان شناخته میشود"، گفت: ما این عزت و اقتدار را به برکت خون شهدا و ایستادگی رزمندگان به دست آوردهایم و با حفظ همان روحیه توانسته ایم به قدرتی تاثیرگذار در جهان تبدیل شویم.
 
وی افزود: قدرت جهانی ایران به گونهای است که رهبر گرانقدر انقلاب اسلامی ایران به پشتوانه ملتی استوار که ایستادگی را در مکتب امام خمینی (ره) آموخته است، میتوانند با اتکا به مبانی دینی و آموزههای اسلامی راهبری فکری و ترسیم آینده بشری را به معنای واقعی کلمه در صحنه جهانی به نمایش بگذارند و این اقتدار و عزت برای ملت ما افتخار بزرگی است.
 
وزیر دفاع در ادامه تصریح کرد: امروز ملت ما در اوج اقتدار و عزت قرار دارد و در طول سالهای بعد از انقلاب اسلامی برای اولینبار در چنین موقعیتی قرار گرفته است.
 
دهقان با اشاره به جایگاه کنونی ایران اسلامی افزود: ملت ما امروز به جایگاهی دست یافته است که به عنوان یگانه مجموعه سیاسی مقاوم در مقابل همه آنچه در عرصه جهانی و منطقه ای به معنای اهداف نظام سلطه و در رأس آن استکبار مطرح است، شناخته میشود و بر اساس این اقتدار و عزت به آنچه میخواهد دست مییابد یا مانع از تحقق اهداف نظام سلطه میشود.
 
وی نیروهای مسلح قدرتمند کشور را نعمتی الهی برای پاسداری از ایران اسلامی دانست و گفت: با وجود تمام محدودیتهایی که در طول سالهای گذشته وجود داشته، نیروهای مسلح همواره در مسیر توسعه قدرت دفاعی و استفاده از فناوریهای نوین گام برداشتهاند.
 
وزیر دفاع افزود: نگاه ما در استفاده از فناوریهای نوین، نگاهی راهبردی است به این معنا که بتوانیم با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان، بالاترین سطح دفاعی را در اختیار داشته باشیم و نسل امروز ما توانایی تحقق بخشی این هدف را دارد.
 
دهقان در پایان، تجربههای بدست آمده در طول هشت سال دفاع مقدس را تجربهای ارزشمند برای نیروهای مسلح برشمرد و گفت: در سال های دفاع مقدس، روحیه مقاومت و ایستادگی مردم ایران و توکل به پروردگار سبب شد تا با رهبری امام خمینی (ره) بزرگترین حماسه تاریخ رقم بخورد که همچنان از آن به عنوان یک سند افتخار برای ملت ایران یاد میشود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها