به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۳
ما قوی هستیم/ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفتگو با دفاع‌پرس:
علیرضا ابراهیمی پیرامون جوان‌گرایی در نقشه راه بیانیه گام دوم گفت: گام دوم انقلاب تجدید مطلعی خطاب به ملت ایران به‌ویژه جوانان بود که به مثابه منشوری برای خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی خواهد بود و فصل جدید زندگی اجتماعی را برای ملت ایران رقم می‌زند.
کد خبر: ۳۹۷۷۶۸
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۶ - 26May 2020

«راهیان نور» اقدامی عملی در مواجهه با تهاجم فرهنگی/ «جوانان» گره‌گشای مشکلات امروز ایران هستندعلیرضا ابراهیمی نماینده مردم شهرستان‌های آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، در خصوص ضرورت ترویج فرهنگ و آموزه‌های دوران دفاع مقدس در جامعه کنونی اظهار داشت: مسئله دفاع مقدس بسیار برای ملت و کشور ما حائز اهمیت است و باید تمام مسئولان در سیاست‌گذاری‌های خرد و کلان تمام توجه‌شان را به ترویج فرهنگ ایثار، شهامت و شهادت در جامعه معطوف کنند و تحقق این امر مهم نیز با شعار میسر نخواهد شد.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه دشمنان ملت و کشور ما به شدت از آشنایی هرچه بیشتر نسل جوان با دستاوردهای دفاع مقدس وحشت دارند، افزود: در واقع حساسیت و اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس در حال حاضر از اصل موضوع بیشتر است. در حقیقت هرگونه کوتاهی در مسیر ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جامعه، منجر به شکاف میان نسل کنونی با نسل اول و دوم انقلاب اسلامی خواهد شد و این امر باعث می‌شود که دشمنان بتوانند تمام اهداف ضد ایرانی خود را محقق کنند، چرا که آن‌ها به دنبال تخریب عقاید و باور‌های نسل جوان ما هستند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: به عبارتی هر چقدر که اقدام و عمل ما برای آشناسازی نسل جوان‌مان با آموزه‌های دفاع مقدس بیشتر و گسترده‌تر باشد، راه‌های نفوذ دشمنان به باور‌ها و ارزش‌های نسل جوان مسدودتر خواهد شد؛ بنابراین یکی از مهم‌ترین و اصولی‌ترین راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان، ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه است.

نماینده مردم شهرستان‌های آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی‌ها در جنگ تحمیلی از حامیان تراز اول رژیم بعثی بودند، تصریح کرد: امروز آمریکا و متحدانش به خوبی می‌دانند که اگر نسل جوان ما نسبت به حقایق و وقایع آن دوران آگاه باشند، هیچ راهی برای نفوذ در کشور و تخریب باور‌ها و ارزش‌های ملت ما نخواهند داشت.

ابراهیمی، حفظ و ارتقاء دستاورد‌های انقلاب اسلامی را از تاکیدات و دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی دانشت و گفت: یکی از عوامل مهمی که می‌تواند در این خصوص کارساز باشد، برگزاری یادواره‌های شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مراسم بزرگداشت مدافعان حرم است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش اردوهای راهیان نور در ترویج فرهنگ ایثار، شهامت و شهادت در کشور اظهار داشت: امروز راهیان نور بستری را فراهم کرده است تا بتوان به وسیله آن دستاورد‌های دفاع مقدس را برای دانشجویان تبیین کرد و اعزام داوطلبان از تمام اقشار کشور به اردو‌های راهیان نور، ضمن آشنایی آنان با مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس، نقش موثری در انتقال حقایق و ارزش‌های اسلامی و اعتقادی به آنان دارد.

این مقام مسوول ادامه داد: در حقیقت اردو‌های راهیان نور زمانی پربارتر خواهند بود که ما بتوانیم، نسل امروز را با فرهنگ ایثار، شهادت، روحیه ازخودگذشتگی و خودباوری آشنا کنیم؛ راهیان نور، زمینه مقابله عملی با تهاجم فرهنگی دشمن را مهیا کرده است و اگر ما بتوانیم حتی یک نفر را با فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و شهادت آشنا کنیم کار ارزشمندی انجام داده‌ایم.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار