به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
ظریف:
وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی به مناسبت روز جهانی قدس، رژیم صهیونیستی را بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت بین‌المللی خواند.
کد خبر: ۳۹۷۸۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴ - 22May 2020

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در توییتی به زبان عربی، به مناسبت روز جهانی قدس، رژیم صهیونیستی را بزرگترین ناقض حقوق بشر خواند.

ترجمه فارسی متن توییت ظریف به این شرح است:

«روز قدس، روز احیای حق فلسطینی است و (رژیم) اشغالگر و شهرک‌سازی (صهیونیستی) رو به زوال هستند. اسرائیل بزرگترین ناقض حقوق بشر است، تنها طرفی است که در منطقه سلاح اتمی دارد و بزرگترین تهدید مزمن برای صلح و امنیت بین‌المللی است. توطئه نژادپرستانه «معامله قرن» ثابت کرد که واشنگتن شریک متجاوز است و امیدی به آن نیست. راه‌حل، برگزاری همه‌پرسی است.»

اسرائیل بزرگترین ناقض حقوق بشر است

محمدجواد ظریف دو روز پیش نیز در گفت‌وگویی عنوان کرد: سیاست‌های رژیم صهیونیستی سیاست‌هایی نیست که منحصر به یک منطقه کوچک باشد. شما امروز می‌بینید حتی در ایالت متحده، منافع رژیم صهیونیستی بر منافع خود آمریکا در بسیاری موارد غلبه می‌کند. این منافع اسرائیلی‌هاست که سیاست آمریکا را می‌چرخاند، در اروپا نیز همین طور.

ظریف با بیان اینکه این یک معضل جهانی است، اظهار داشت: از طرف دیگر سلاح‌های کشتار جمعی اسرائیل و داشتن سلاح هسته‌ای، این موضوع محلی نیست، این یک موضوع هم منطقه‌ای و حتی جهانی است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار