به روز شده در: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری با اشاره به پاسخ زینب سلیمانی به تک تک دل نوشته‌هایی که برای «پویش نامه به سردار آسمانی» نوشته شده بود گفت: این پاسخ جایزه‌ای عاطفی و معنوی به کودکان بود.
کد خبر: ۳۹۹۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸ - 31May 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «عباس محمدی» مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با بیان این مطلب که حوزه هنری کودک و نوجوان با توجه به علاقه وافر همه مردم ایران به شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و برگزاری پویش نامه به سردار آسمانی، واکنش بهنگام در گروه سنی کودک و نوجوان داشت، گفت: بیشترین و بهترین آثار مربوط به کودکان استان های تهران، کرمان، تبریز و خراسان رضوی بود.

داور مرحله نهایی پویش نامه ای به سردار آسمانی ادامه داد: در این پویش در بحث انتخاب داوران، انتخاب عاطفی ویژه ای داشتیم و آن حضور زینب سلیمانی دختر شهید حاج قاسم بود. او همه آثار را مطالعه کرد و به همه آ‌ها پاسخ هم داد.

محمدی تاکید کرد: ما پیشنهاد دادیم که همه این دلنوشته‌ها و پاسخ‌ها در کنار هم و در قالب یک کتاب منتشر شود تا بچه‌ها به پاسخ نامه‌هاشان دسترسی داشته باشند و این پاسخ جایزه‌‌ای عاطفی و معنوی برای آن‌ها باشد.

مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با اشاره به سطح کیفی آثار نیز گفت: آثار نسبت به سن بچه‌ها خیلی خوب بود. این نکته را هم باید مدنظر قرار دهیم که آموزش و پرورش در بحث نوشتار و تلاش برای مهارت افزایی نگارش، تلاش نمی‌کند و وقت نمی‌گذارد اما این وجود کلیت آثار قابل توجه بود.

داور مرحله نهایی پویش نامه ای به سردار آسمانی افزود: به لحاظ مضمون، بسیاری از آثار تحت تاثیر جو رسانه‌ای بودند اما ما آثاری را به عنوان برگزیده انتخاب کردیم که مغایر با این آموخته‌ها و القائات بزرگترها بود و بیشتر از نثرهای زیبا، سلیم و تصاویر بدیع و ابداعی بهره برده بودند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار