به روز شده در: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:
عبدالرضا سیفی گفت: بیانات امام خمینی (ره) حاکی از وجود خودباوری و توسعه فرهنگی در اندیشه ایشان است.
کد خبر: ۳۹۹۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴ - 31May 2020

شاکله اصلی نگاه امام خمینی (ره) فرهنگ بودبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «عبدالرضا سیفی» معاون مرکز مطالعات فرهنگی و بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خصوص توسعه فرهنگی در اندیشه‌های ناب امام‌خمینی (ره) اظهار داشت: امام خمینی (ره) صرفاً یک رهبر سیاسی و حتی فرهنگی هم نبودند. اندیشه های امام در کنار هم یک منظومه فکری را تشکیل می دهند که برای شناخت ایشان باید این منظومه فکری را بررسی و مطالعه دقیق کرد.

معاون مرکز مطالعات فرهنگی و بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عنوان کرد: جبهه باطل در طول تاریخ تلاش کرده تا در نبود رهبران الهی و با تحریف کلام آنها یک چهره غیرواقعی را به نسلهای بعدی معرفی کند اما خوشبختانه امروز با وجود متن مکتوب و سخنرانی های تصویری و بیانیه های امام خمینی (ره) و بیانات رهبر معظم انقلاب دشمن امکان استفاده از این فضا را ندارد گرچه عده ای با خواب و خاطره سطح امام را به سطح خودشان تنزل می دهند اما در هر صورت نمی توانند استاندارد متعالی امام راحل را تغییر دهند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از این برنامه به جنبه توسعه فرهنگی در اندیشه امام (ره) اشاره کرد و افزود: در نگاه امام خمینی (ره)، فرهنگ اساس توسعه است یعنی با مراجعه به سخنرانی های ایشان به این نکته پی خواهیم برد که توسعه، همه ابعاد وجودی انسان را در برمی گیرد.

وی به رادیو گفت‌و‌گو گفت: در نگاه امام خمینی، استقلال فرهنگی عامل اصلی توسعه و در نقطه مقابل وابستگی فرهنگی عامل اصلی توسعه نیافتگی است. در این اندیشه، فرهنگ اسلامی اساس و هدف توسعه فرهنگی است و تقویت و تعالی انسان هم از شروط اصلی توسعه به شمار می رود.

سیفی با اشاره به بخشی از بیانات ارزشمند امام خمینی (ره) در این باره اظهار کرد: ایشان فرموده‌اند: هرچه درباره فرهنگ گفته شود باز هم کم است. می دانید و می دانیم که اگر انحرافی در فرهنگ یک کشور پیدا شود انحراف فرهنگی بر همه غلبه خواهد کرد. امام (ره) در جایی دیگر هم عنوان کرده‌اند: بی شک بالاترین عنصر موجود در هر جامعه، فرهنگ آن جامعه است و جهان خواران برای رسیدن به اهداف شوم خود و تحت ستم کشیدن مستضعفان جهان راهی بهتر از هجوم به فرهنگ و ادب کشورهای ضعیف ندارند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار