به روز شده در: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۰
نشست خبری اردوهای راهیان نور دانش آموزی صبح امروز با حضور سردار فضلی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور، محمد ابراهیم محمدی نماینده راهیان نور در آموزش و پرورش، علی صابر مسئول سازمان بسیج دانش آموزی، سردار یعقوب سلیمانی دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج، علی اصغر جعفری مسئول بسیج سازمان صدا و سیما برگزار شد.
کد خبر: ۴۰۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۲ - 30September 2013

برنامه های فرهنگی آموزش و پرورش در اردوهای راهیان نور اعلام شد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، محمد ابراهیم محمدی نماینده راهیان نور در آموزش و پرورش در نشست خبری اردوهای راهیان نور دانش آموزی که صبح امروز برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره فعالیت های فرهنگی در راهیان نوراظهار داشت: طرح کشوری اردوهای راهیان نور دانش آموزی در سال 88 با 20 هزار نفر شروع شد و در سال 91 به حدود یک ملیون رسید. اردوهای راهیان نور بهترین برنامه برای دانش آموزان است که به طور داوطلبانه و با رضایت کامل والدین خود در آن شرکت می کنند.

محمدی ادامه داد: کتابخانه سیار داخل اتوبوس ها در طول سفر جهت آشنایی دانش آموزان با کتاب های دفاع مقدس پیش بینی شده است و برپایی نمایشگاه های فرهنگی متعدد در محل استقرار دانش آموزان و یادمان ها از دیگر برنامه های فرهنگی راهیان نور است.

وی برگزاری جشنواره ره آورد سفر به سرزمین نور را از دیگر برنامه های فرهنگی برشمرد و گفت: تعداد بسیار زیادی از دلنوشته، عکس و فیلم کوتاه دانش آموزان که مرتبط با این اردوها است به  جشنواره رهاورد سفر به سرزمین نور ارسال شده که این جشنواره در 20 اسفند امسال  توسط سازمان بسیج دانش آموزی افتتاح و از آثار برگزیده تقدیر خواهد شد.

وی از رونمایی اولین کتاب فهمیده های مدرسه خبر داد وافزود: این کتاب شامل برترین شهید شاخص هر استان می باشد و قرار شده تا هر استان یک کتاب از شهدای شاخص خود تهیه کرده که این اقدامات حاصل اردوهای راهیان نور است.

    

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها