به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
نگاهی به زندگی‌نامه شهید «سعید اردبیلچی»؛
شهید «سعید اردبیلچی» پس از بازگشت از کشور ترکیه به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و پس از مدتی حضور در جبهه در نهایت در تاریخ 27 اسفندماه 1366 در حین عملیات پل‌سازی در قصرشیرین، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
کد خبر: ۴۰۳۴۷۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶ - 29June 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از آذربایجان‌شرقی، شهید «سعید اردبیلچی» در تاریخ 27 فروردین‌ماه 1343 شمسی در شهرستان مرند و در خانواده‌ای متوسط به دنیا آمد. وی پس از بازگشت از کشور ترکیه به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و پس از مدتی حضور در جبهه در نهایت در تاریخ 27 اسفندماه 1366 و در حین عملیات پل‌سازی در قصرشیرین، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

زندگی‌نامه شهید:

شهید «سعید اردبیلچی» در تاریخ 27 فروردین‌ماه 1343 شمسی در شهرستان مرند و در خانواده‌ای متوسط به دنیا آمد. در مهرماه 1349 قدم در سنگر علم و دانش نهاد و تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان نور اسلامی مرند به پایان رساند.

سپس جهت ادامه تحصیل به تبریز رفته و تحصیلات ابتدایی را در مدرسه قدس تبریز تمام کرد. در سال 1357 همزمان با آغاز انقلاب شکوهمند اسلامی تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان‌های صفا و طالقانی ادامه داد و در سال 1361 موفق به اخذ دیپلم تجربی شد.

او در این مدت در مبارزات انقلابی و در جریان مبارزه با حزب خلق مسلمان نقش بسزایی داشت. در زمستان 1362 جهت ادامه تحصیل عازم ترکیه شد. و پس از 2،3 ماه اقامت، چون محیط آن‌جا را مناسب با روحیه اسلامی خود ندید در بهار 63 به میهن اسلامی بازگشت.

در همان سال خدمت سربازی خود را آغاز کرد و در گردان آتشبار پدافندی زمین به هوای پایگاه دوم شکاری تبریز مشغول خدمت شد. در طی این دو سال چندین ماموریت به کردستان و جزایر خلیج‌فارس رفت. پس از اتمام دوره سربازی جهت ورود به دانشگاه و شرکت در کنکور مشغول مطالعه شد.

زندگی سرنوشت‌ساز ایشان بعد از شهادت معلم ایثار و اسوه تقوا حاج «محمدحسن کسایی» فرمانده گردان‌های انصار جهاد سازندگی آذربایجان‌شرقی آغاز شد و ایشان بلافاصله به جای ادامه تحصیل عازم دانشگاه جبهه شد تا به هدف نهایی و مطلوب خود دست یابد.

وی فعالیت خود را در پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی آذربایجان‌شرقی از تاریخ 18 آبان‌ماه 1366 در جبهه‌های غرب آغاز کرد و به عنوان فرمانده گروهان پل‌سازی مشغول شد و در نهایت در تاریخ 27 اسفندماه 1366 در حین عملیات پل‌سازی در قصرشیرین به دیدار معبود خود شتافته و به درجه رفیع شهادت نائل آمد. از فعالیت‌ها و زحمات به یاد مانده وی پل استراتژیک دربندیخان می‌باشد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار