به روز شده در: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۶
رئیس جمهور خبر داد؛
حجت‌الاسلام «حسن روحانی» گفت: شاهد افزایش تعداد مبتلایان در برخی شهرهای کشور هستیم که براساس گزارش‌های رسیده، اجتماعات و مراسم‌ها بزرگ‌ترین عامل شیوع مجدد ویروس در برخی مناطق بوده است.
کد خبر: ۴۰۳۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹ - 30June 2020

افزایش تعداد مبتلایان به «کرونا» در برخی شهرها/ ماسک ارزان‌قیمت توسط وزارت «صمت» تولید می‌شودبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «حسن روحانی» رییس جمهور، امروز (سه‌شنبه) در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با اشاره به برخی اظهارات مطرح‌شده از سوی اعضای شورا در مورد وضعیت بیماری «کووید ۱۹» در کشور و اقدامات انجام‌شده از سوی دولت برای مقابله با این بیماری، گزارش کاملی از اقدامات انجام‌شده در زمینه مبارزه با ویروس کرونا طی پنج‌ماه گذشته ارائه کرد و اظهار داشت: در طول مدت شیوع ویروس کرونا، اقدامات بسیار خوبی از سوی وزارت بهداشت و کادر پزشکی و بیمارستانی کشور انجام و تصمیمات مهمی در ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ و اجرا شده است.

وی افزود: به‌رغم همه تلاش‌ها و اقدامات بسیار خوب انجام شده در مبارزه با این بیماری و درمان مبتلایان، به‌دلیل ناشناخته بودن ویروس کرونا همچنان شاهد افزایش تعداد مبتلایان در برخی شهرهای کشور هستیم که براساس گزارش‌های رسیده، اجتماعات و مراسم‌ها بزرگ‌ترین عامل شیوع مجدد ویروس در برخی مناطق بوده است.

روحانی استفاده از ماسک را یکی از راه‌های مهم به‌عنوان عامل بازدارنده در انتقال ویروس کرونا برشمرد و با اشاره به برنامه دولت برای تولید ماسک ارزان‌قیمت توسط وزارت صمت با بهره‌مندی از یارانه دولتی، تأکید کرد: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، از ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده و تجمع‌ها اجباری خواهد بود و افراد بدون ماسک اجازه استفاده از مترو را نخواهند داشت.

رئیس جمهور با بیان اینکه خدمات پرسنل بهداشتی و درمانی کشور در این روزها روی افراد مسن و بیماران زمینه‌ای متمرکز شده است، گفت: باید مراقبت‌ها و رعایت اصول بهداشتی را همچنان مد نظر قرار دهیم و کمک کنیم تا بار سنگینی که بر دوش پرسنل بهداشت و درمان است، سبک شود.

روحانی تأکید کرد: راه خود در مبارزه با ویروس کرونا را ادامه می‌دهیم و همچنان مصمم هستیم محدودیت‌ها در برخی مراکز و اماکنی که بازگشایی آن‌ها ضروری نیست، ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها