به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
تخت‌روانچی:
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: اعضای شورای امنیت از اقدام آمریکا در راستای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران حمایت نمی‌کنند.
کد خبر: ۴۰۳۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶ - 01July 2020

شورای امنیت از اقدام ضد ایرانی آمریکا حمایت نمی‌کندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، مجید تخت‌روانچی سفیر و نماینده ایران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: بار دیگر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد حمایت خود را از برجام و قطع‌نامه ۲۲۳۱ اعلام کردند؛ سخنان آنها اثبات کرد که آنها از اقدامات آمریکا برای گسترش تحریم تسلیحاتی علیه ایران به دلیل نقض قطع‌نامه ۲۲۳۱ حمایت نمی‌کنند.

سفیر ایران در سازمان ملل در پایان مطلب خود آورده است: آمریکا باید پیش نویس قطعنامه غیرموجه خود را فورا پس بگیرد؛ قبل از اینکه دوباره رد شود.

بنا بر این گزارش، شب گذشته نشست شورای امنیت برای دریافت گزارش شش ماهه دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد روند اجرای قطع‌نامه ۲۲۳۱ به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد که طی آن «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه طی سخنانی قاطع و مستدل، با محکوم کردن خروج آمریکا از برجام، انفعال شورای امنیت و کشورهای اروپایی را مورد انتقاد قرار داد و تلاش واشنگتن برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی را مورد شماتت قرار داد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار