به روز شده در: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۰
عضو کمیته مرکزی جنبش فتح فلسطین گفت که برای مقابله با توطئه‌های صهیونیست‌ها باید در کرانه باختری، مقاومت مردمی با مشارکت همه از جمله حماس، فعال شود.
کد خبر: ۴۰۴۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸ - 03July 2020

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «عباس زکی» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح فلسطین اظهار داشت که برای مقابله با طرح اشغال بخشهای گسترده‌ای از کرانه باختری توسط صهیونیستها باید از مقاومت مردمی استفاده کرد.

زکی به شبکه خبری المیادین گفت که «در [جنبش] فتح بر سر یک برنامه کاملی توافق شده است که به نافرمانی مدنی و بیرون راندن اسرائیل از ذهن [مردم] جهان ختم می‌شود».

وی همچنین تأکید کرد، در این جنبش توافق شده است که «در کرانه باختری، مقاومت مردمی با مشارکت همه از جمله حماس، فعال شود».

این مسئول فتح ادامه داد: «نباید هیچ گونه دستاوردی را که از نظر بین‌المللی یا در هر کشور عربی به دست آوردیم، از دست بدهیم».

زکی همچنین از دفتر سیاسی جنبش حماس تشکر کرد؛ زیرا به گفته وی، حماس به این نتیجه رسید که «باید با هم، در یک سنگر قرار بگیریم».

وی درباره دیدار «صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و «جبریل الرجوب» دبیر کل کمیته مرکزی فتح گفت که این دیدار بنا بر سلیقه صورت نگرفته است، بلکه ضرورتها و مذاکرات، زمینه این دیدار را فراهم کرد.

این مسئول فلسطین در پایان تأکید کرد که این دیدار، دریچه‌ای برای مصالحه بین گروههای فلسطینی و در نتیجه مرتب کردن وضعیت داخلی فلسطین است.

رژیم صهیونیستی در راستای اجرای طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به معامله قرن قصد دارد 30 درصد از مساحت کرانه باختری را به اشغال خود درآورد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها