به روز شده در: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
محمدعلی الحوثی:
عضو شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد که کشورهای متجاوز به یمن هیچ چشم‌اندازی و راهکاری برای حل بحران این کشور ارائه نداده‌اند.
کد خبر: ۴۰۴۲۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰ - 04July 2020

متجاوزان پاسخی به پیشنهادات سازمان ملل نداده‌اندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از اسپوتنیک، «محمدعلی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن اظهار داشت: هیچ چشم‌اندازی برای تحقق صلح در یمن ارائه نشده است.

وی افزود: هیچ چشم‌اندازی برای تحقق صلح از سوی هیچ یک از کشور‌های متجاوز به یمن ارائه نشده است؛ این در حالی است که ادعا‌هایی در خصوص ارائه این راهکار‌ها مطرح شده است.

عضو شورای عالی سیاسی یمن همچنین گفت: فرستاده سازمان ملل به یمن پیشنهاداتی را به کشور‌های متجاوز و عناصر وابسته به آن‌ها ارائه کرده، اما بعد از گذشت بیش از دو ماه هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

الحوثی خاطرنشان کرد: ما به پیشنهادات فرستاده سازمان ملل در چارچوب یک سند فراگیر پاسخ دادیم؛ سندی که دربرگیرنده راهکار‌های مشروع است.

پیش از این نیز، مسئولان انصارالله یمن نسبت به بی‌توجهی ائتلاف متجاوز سعودی به پیشنهادات مطرح شده برای حل بحران یمن انتقاد کرده بودند.

جنبش انصارالله یمن در تاریخ ۸ آوریل یک سند ملی فراگیر برای توقف جنگ در یمن به سازمان ملل ارائه داد.

در این سند بر توقف محاصره یمن و اتخاذ تدابیر اقتصادی و انسانی در خصوص این کشور تاکید شده است.

همچنین در این سند اعلام شده است که باید روند بازسازی یمن آغاز شده و روند سیاسی میان طرف‌های یمنی برای حرکت به سمت مرحله انتقالی از سر گرفته شود.

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها