به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
نماینده ولی فقیه در گیلان:
آیت‌الله «رسول فلاحتی» گفت: بیش از یک هزار سال است که تفکر و اندیشه امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بر جامعه ایرانی حاکم است بنابراین از نفوذ بی حجابی در جامعه نگران هستیم.
کد خبر: ۴۰۵۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶ - 10July 2020

لزوم توجه جدی به مسئله حجاب برای کاهش مشکلات اجتماعی و فرهنگی

به گزارش دفاع‌پرس از رشت، آیت الله «رسول فلاحتی» نماینده ولی فقیه در گیلان  امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار داشت: ۲۱ تیرماه سال ۱۳۱۴ یادآور حمله رضا شاه قلدر به مسجد گوهرشاد است.

نماینده ولی فقیه در گیلان  به سفر رضا شاه به ترکیه اشاره و تصریح کرد: رهاورد این سفر برداشتن حجاب از سر زنان ایرانی بود در صورتی که ایرانی ها قبل و پس از اسلام خدا پرست بودند و کشف حجاب نداشتند اما پدر و پسر خبیث پهلوی کشف حجاب را انجام دادند و آثار ننگین آن تا به امروز در جامعه وجود دارد.

وی با بیان اینکه به وجود زنان و دختران محجبه بسیار در جامعه افتخار می کنیم، خاطرنشان کرد: اما وضعیت خیابان ها نگران کننده است و شاهد آسیب هایی در عرصه حجاب هستیم.

آیت الله «رسول فلاحتی» به مصوبه شورای فرهنگ عمومی گیلان اشاره کرد و افزود: در شورای فرهنگ عمومی مصوب شده در اداره ها زنان از آرایش خودداری کرده و به حجاب اسلامی که قانون و تکلیف است، عمل کنند.

وی با اشاره به مسئولیت خانواده ها در امر عفاف و حجاب، تاکید کرد: مردم از بی حجابی بیزار هستند بنابراین همه باید چهره زشت بد حجابی برخی از زنان را از شهر و جامعه خود دور کنند.

امام جمعه رشت، وجود زنان محجبه را مایه مباحات و افتخار جامعه دانست و متذکر شد: بیش از یک هزار سال است که تفکر و اندیشه امام علی(ع) و حضرت فاطمه(سلام الله ) بر جامعه ایرانی حاکم است بنابراین از نفوذ بی حجابی در جامعه نگران هستیم.

آیت الله «رسول فلاحتی» با بیان اینکه دشمنان به دنبال تفرقه بین مسلمانان هستند، یادآور شد: مرجعیت پاک ترین نهاد بین امت اسلامی است و شیعه و سنی این موضوع را می دانند.

وی به برخی آسیب ها به ویژه در امور فرهنگی و اقتصادی جامعه اشاره کرد و افزود: آسیب ها ریشه در برخی موضوع ها دارد و یکی از آنها وجود ضعف مدیریتی و نظارتی در قوه مجریه است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه دیوان سالاری حاکم بر اداره ها سبب دردسر برای مردم است، افزود: برخی قوانین و برنامه ها که از دوران طاغوت به جا مانده، به همه مردم آسیب می رساند.

آیت الله «رسول فلاحتی»، گره زدن همه مشکلات به برجام را از آسیب ها خواند و تصریح کرد: بسیاری از فرصت های طلایی کشور به برجام گره خورد و در این زمینه آسیب هایی به جامعه وارد شده است.

وی با بیان اینکه ضعف روحیه جهادی در قوه اجرایی از آسیب های موجود در جامعه است، تصریح کرد: عملیات جهادی است که کشور را به موفقیت می رساند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تحرکات برخی عناصر خودباخته که بعضی از پیشگامان انقلاب بودند و اکنون مقهور قدرت های جهانی شدند را از آسیب ها برشمرد و خاطرنشان کرد: فراموش کردن ارزش ها و آرمان های انقلاب از آسیب ها محسوب می شود.

آیت الله «رسول فلاحتی» با اشاره به اینکه جامعه ای می تواند در دنیا ببالد که انقلابی عمل کند، افزود: انقلابی بودن به معنای در عمل مجاهدانه در میدان بودن و تشنه قدرت نشدن است.

وی به راهکارهای برطرف کردن آسیب ها در جامعه اشاره و تاکید کرد: تربیت نیروهای ارزشی و فداکار به انقلاب و مقام معظم رهبری حائز اهمیت است ضمن اینکه مواظب باشید نفوذی ها در عرصه های انقلاب ورود نکنند.

امام جمعه رشت بر توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری تاکید کرد و افزود: یکی دیگر از راهکارها حذف قوانین دست و پا گیر توسط نمایندگان مجلس است که مردم را از رسیدن به ارزش های انقلاب دور می کند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه فرهنگ و معیشت جامعه باید مد نظر نمایندگان مجلس باشد، تصریح کرد: امیدواریم مجلس قوانین کهنه و دست و پا گیر را حذف کرده و قوانین درست و آسان را برای مردم تقنین کند.

وی به آسیب های افزایش سن جوانان در امر ازدواج اشاره و متذکر شد: چگونه می توانیم به جوانان بگوییم برای امر ازدواج تلاش کنند اما امکان تهیه مسکن برای آنها فراهم نباشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان به سبک زندگی در سایه اسلام اشاره کرد و افزود: شرم و حیا یکی از سبک های زندگی اسلامی است و اگر انسان بداند پیامبر(ص)، اهل بیت(ع) و امام زمان(عج) شاهد و ناظر بر اعمال و رفتار او هستند همانگونه که خدای متعال شاهد بر رفتار اوست، گناه نمی کند.

آیت الله فلاحتی در پایان خطبه های نماز جمعه تصریح کرد: هر قدر انسان به این باور برسد که خدا، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) شاهد و ناظر بر اعمال و رفتارش هستند، شرم و حیای او بیشتر می شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار