به روز شده در: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
محسن گرسویی:
به همه جوانهای مداح توصیه می کنم که حتما با یک عالم روحانی در ارتباط باشند و برای اجرای برنامه هایشان ازایشان رهنمون بگیرند، اگراین اتفاق بیافتد هم در کار و هم در زندگی موفق خواهند بود.
کد خبر: ۴۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۵ - 11June 2013

در برگزاری مجالس جشن نباید فقط به دنبال شور رفت / همه جوانهای مداح با یک روحانی در ارتباط باشند

محسن گرسویی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری دفاع مقدس گفت: ما باید در مراسم جشنی که برای ائمه برگزار می کنیم سنت را ضمیمه مجلس کنیم وهمه سعی و تلاشمان را به خرج دهیم تا اصالت مجلس حفظ شود. قداست و اصالت مجلسی که برای تولد ائمه (ع) برگزار می شود دواصل مهم و اساسی هستند که رعایت آنها باعث خشنودی دل امام زمان (عج)می شود.

مداح اهل بیت (ع) افزود: دربرگزاری مجالس جشن نباید فقط به دنبال شور رفت و به کف زدن و مدیحه سرایی و چراغانی کردن مسجد بسنده کرد بلکه باید همه سعی و تلاش را بر این اصل قرار داد که شعور و بینش کافی به مخاطبین و حضار داده شود. در این مجالس همان قدر که شور مهم است شعور نیز مهم است و حتی در درجه بالاتری از شور قرار می گیرد. شور بدون شعورهیچ ارزشی ندارد و هیچ کمکی به بالا رفتن معنویت ما نمی کند.

وی تصریح کرد: تا جایی که ممکن است باید مراسم جشن را در مسجد برگزار کرد و مردم را به مسجد آورد، البته در مسجد یک سری محدودیت هایی است و مثلا نمی شود در مسجد کف زد اما باید این نکته را در نظر داشت که حضور در مسجد خیر و برکات بسیار زیادی دارد. برای برگزاری یک جشن مذهبی خوب باید از سخنران خوب استفاده کرد، باید از سخنرانی استفاده کرد که قدرت کلام بالایی داشته باشد و حتی الامکان شوخ باشد و بتواند با صحبت هایی که می کند لبخند را بر لبهای مردم جاری کند. مداح ها باید از نواهای شاد استفاده کنند و به هیچ وجه سراغ نواهای غمگین نروند.

وی تاکید کرد: درآخرین دیداری که مداح ها با مقام معظم رهبری داشتند دوستان مداح به مناسبت جشن حضرت فاطمه (س)آهنگ هایی خواندند که خیلی شاد نبود و مقام معظم رهبری فرمودند که آهنگ کمی غمگین بود و حزن من را گرفت نباید این طور باشد، نباید در مراسم جشن با شعرهایی که خوانده می شود حزن و اندوه را به مخاطب منتقل کرد.

مداح اهل بیت(ع) افزود: من سالها در خدمت حاج آقا خوشوقت بودم و در مسجد ایشان برنامه اجرا می کردم ، ایشان در همه جشن ها تاکید می کردند که حتما از آهنگ های شاد استفاده شود . من به همه جوانهای مداح توصیه می کنم که حتما با یک عالم روحانی در ارتباط باشند و برای اجرای برنامه هایشان ازایشان رهنمون بگیرند، اگراین اتفاق بیافتد هم در کاروهم در زندگی موفق خواهند بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار