به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
شرکت چاپ و نشر بین‌الملل جدیدترین اثر خود را با نام «ماه خاتون» منتشر کرد.
کد خبر: ۴۱۰۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱ - 12August 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، شرکت چاپ و نشر بین‌الملل جدیدترین اثر خود را با نام «ماه خاتون» منتشر کرد. این اثر رمانی اعتقادی است که فضای داستانی آن از نظر تاریخی به سال‌ها پیش از شکل‌گیری حکومت صفوی و دورانی پس از ترویج اندیشۀ افراطی ابن‌تیمیه و در جغرافیای شهر اصفهان بازمی‌گردد.

«ماه‌ خاتون» نام دختر حاکم شهر است و همچون پدرش امیرخسرو و بسیاری از مردم شهر، از پیروان اهل سنت‌ محسوب می‌شود. ماه خاتون به شدت بیمار است و طبیبی حاذق از اهل کاشان برای مداوای وی به اصفهان می‌رود اما این طبیب در واقع یکی از علمای تشیع است، و در جریان مداوای شفابخش فرزند امیرخسرو، مباحثات و مناظراتی میان او و علمای متعصب اصفهان شکل می‌گیرد که منجر به تکفیر او و صدور حکم ارتداد و اعدامش می‌شود.

در این مناظرات و مباحثات نکاتی بیان می‌شود که منجر به شکل‌گیری نور هدایتی در دل ماه‌خاتون می‌شود و پای سخنان شیخ رافضی می‌نشیند و سؤالات او و پاسخ‌های شیخ دربارۀ جایگاه امامت و فضائل اهل بیت پیامبر(ص) به‌ویژه امیرالمؤمنین(ع)، بحث‌های معرفتی خوبی برای مخاطبان این کتاب رقم می‌زند.

«ماه‌خاتون» منتشر شد

این رمان جذاب که یک رمان دینی و معرفتی است توسط مجید پورولی کلشتری نگارش یافته و به مناسبت روزهای تجلی فضائل اهل بیت(ع) از جمله روز مباهله، از سوی شرکت چاپ و نشر بین‌الملل با قیمت 22 هزار تومان و در 128 صفحه در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان برای خرید این کتاب می‌توانند به کتابفروشی‌های معتبر جبهۀ فرهنگی انقلاب مراجعه و یا با شمارۀ ۸۸۹۲۱۹۸۰ (021) تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار