به روز شده در: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
معاون آفرینش و اجرای فرهنگسرای اندیشه خبر داد؛
حامد عسگری با بیان اینکه بیش از ٣٠٠ دانش آموز در آئین تجلیل از نوگلان حسینی ثبت نام کرده‌اند، از تمدید مهلت ارسال آثار تا ٢٢ شهریور خبر داد.
کد خبر: ۴۱۴۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵ - 06September 2020

ثبت نام بیش از ٣٠٠ دانش آموز در آئین تجلیل از نوگلان حسینی/ تمدید مهلت ارسال آثار تا ٢٢ شهریور ماهبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، دبیر آیین تجلیل از نوگلان حسینی ضمن اشاره به اهداف برگزاری آئین تجلیل از نوگلان حسینی، ترویج فرهنگ و نهضت حسینی در جامعه و تربیت مداحان و شاعران حضرت امام حسین (ع)، را از مهم‌ترین این اهداف برشمرد و گفت: در حال حاضر بیش از ٣٠٠ نفر نوجوان در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی و متوسطه ثبت نام کرده‌اند و با توجه به درخواست‌های مکرر خانواده‌ها مبنی بر اینکه مهلت ثبت نام تمدید شود، قرار بر این شد که تا روز بیست و دوم شهریور روند ثبت نام ادامه پیدا کند.

معاون آفرینش و اجرای فرهنگسرای اندیشه با بیان اینکه افراد ثبت نام کننده ساکن شهرهای مختلف کشورمان هستند، افزود: آئین تجلیل از نوگلان حسینی در سال‌های گذشته حضوری برگزار می‌شد، ولی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا قادر به برگزاری حضوری این آئین نیستیم؛ لذا بر خلاف سال‌های گذشته که شرکت‌کنندگان همه از تهران اقدام می‌کردند، امسال داوطلبان برگزاری در این همایش هم از تهران و از سایر شهرهای کشور از طریق ارسال ویدئو اقدام کردند.

وی گفت: این آئین همچون سال‌های گذشته، با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با همکاری شبکه قرآن و معارف، سازمان دانش‌آموزی شهر تهران، کانون مداحان و شاعران آیینی کشور در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می‌شود.

عسگری پرهیز از انحراف نسبت به بیان حقایق واقعه کربلا را یکی دیگر از اهداف برگزاری آئین تجلیل از نوگلان حسینی و آشنایی شرکت‌کنندگان با حقایق و مصائب عاشورا عنوان کرد و گفت: شناسایی، حمایت و پرورش استعدادهای بالقوه‌ی مداحان نوجوان، تشویق و ترغیب نوجوانان خادم اهل بیت (ع) و پرورش مداحان طراز انقلاب اسلامی از اهداف و دغدغه‌های مهمی است که آن را در قالب برگزاری آئین تجلیل از نوگلان حسینی دنبال می‌کنیم.

دبیر آیین تجلیل از نوگلان حسینی با توجه به فعالیت‌های گسترده فرهنگسرای در برگزاری هرچه باشکوه‌تر آئین تجلیل از نوگلان حسینی تصریح کرد: در واقع متولیانِ دغدغه‌مند حاضر در فرهنگسرای اندیشه از تمام ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود در فضای مجازی به دلیل شیوع ویروس کرونا، بهره خواهند گرفت و تمام تلاش این است که این آئین همچون سال‌های گذشته به نحو احسن برگزار شود.

عسگری نقش و حضور مداحان و داوران صاحب سبک و پیشکسوت در این مراسم را مهم ارزیابی کرد و گفت: حضور مداحان و داوران پیشکسوت در این برنامه ضمن انتقال تجربیات و نکات تخصصی، کمک قابل توجهی به آشنایی نوگلان حسینی با اخلاق و آداب صحیح خادمی و ذاکری خاندان عصمت و طهارت می‌کند.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها