به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
چهل‌سالگی سرو/ فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی مطرح کرد؛
فرمانده سپاه روح الله گفت: در چهل سالگی دفاع مقدس نیازمند به کارگیری ظرفیت‌های مردمی و حرکت‌های آتش به اختیار جوانان برای گرامیداشت فرهنگ دفاع مقدس و تجلیل از شهدا و رزمندگان هستیم که باید به آن توجه شود.
کد خبر: ۴۱۵۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱ - 13September 2020

ظرفیت های مردمی برای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس به کارگیری شوند

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از استان مرکزی، سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» فرمانده سپاه روح الله ظهر امروز در نشست تخصصی فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان با ستاد کشوری چهل سالگی دفاع مقدس با موضوع گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس و هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس گفت: نیروی انتظامی با توجه به شرایط ارزشمندی که در طول انقلاب اسلامی پشت سرگذاشته فعالیت ها و مجاهدت های بسیار زیادی را از خود در ابعاد مختلف برجای گذاشته که قابل تقدیر است.

وی افزود: شهربانی، کمیته انقلاب اسلامی و ژاندارمری در دفاع مقدس نقش های برجسته‌ای ایفا کردند و در مقطعی که شاهد درگیریهای زیادی در پاسگاه های مرزی بودیم اقدامات چشمگیری توسط این نیروها برای برقراری امنیت انجام شد.

فرمانده سپاه روح الله با اشاره به اینکه تشکیل بنیاد حفظ آثار ناجا که در کشور رقم خورده یک اقدام بسیار ارزشمند در راستای حفظ آثار و نشر ارزش های شهدای ناجا است،گفت:این اقدام می تواند آثار و برکات بسیار زیادی در جهت تقویت فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشد.

این مسئول تأکید کرد: نسل امروز نیازمند بهره مند شدن از فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس است و لذا از هر روشی باید در جهت تحقق این امر مهم استفاده کنیم.

کریمی با اشاره به اینکه امروز همه ظرفیت های موجود در سپاه و بسیج استان در خدمت گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس آمده اند،افزود:هر هفته به شکل تخصصی برنامه هایی ویژه تدارک دیده شده که از سوی مراکز تخصصی سپاه و بسیج انجام می شوند.

وی بیان کرد: چهل سالگی دفاع مقدس یک فرصت ارزشمند برای سخن گفتن با مردم و نسل جدید و بیان ناگفته های دفاع مقدس و مجاهدت هایی که تاکنون به آن پرداخته نشده است که باید به خوبی از آن استفاده کنیم.

فرمانده سپاه روح الله با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: امسال با توجه به اینکه اولین دفاع مقدس بدون حاج قاسم سلیمانی را در پیش داریم برنامه های چهل سالگی با محوریت تبیین شخصیت این بزرگوار تدوین شده اما یک هفته ویژه هم برای شهید سلیمانی در نظر گرفته ایم که برنامه های شاخص و ملی نیز اجرا می شوند.

وی یکی دیگر از برنامه های مهم در راستای چهل سالگی دفاع مقدس ارائه خدمات تخصصی پزشکی و درمانی به آحاد جامعه خواند و افزود: بسیج جامعه پزشکی با هماهنگی  دانشگاه علوم پزشکی این اقدام را انجام می دهند.

کریمی ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده در طی یک هفته شاخص خدمات تخصصی پزشکی و درمانی با حضور تیم های تخصصی به مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس برگزار می شود که محوریت در مناطق محروم و کم برخوردار است.

وی یکی از دلایل ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را برگزاری برنامه های مردمی و آتش به اختیار در حوزه ایثار و شهادت بوده که در طول چهل سال انقلاب توسط اقشار مختلف مردم انجام شده، گفت: امروز در چهل سالگی دفاع مقدس نیازمند به کارگیری ظرفیت های مردمی و حرکت های آتش به اختیار جوانان برای گرامیداشت فرهنگ دفاع مقدس و تجلیل از شهدا و رزمندگان هستیم که باید به آن توجه شود.

فرمانده سپاه روح الله تأکید کرد: شهدا و رزمندگان دفاع مقدس همواره نزد ملت ایران جایگاه ارزشمندی داشته و دارند و به وضوح ارادت و معرفت مردم نسبت به شهدا را در طول این سالها توسط مردم دیده ایم.

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از دلایل ماندگاری شهدا در ذهن مردم گرامیداشت‌های مردمی شهدا است که باید در جامعه مورد توجه باشد که البته امروز در شرایط کرونایی باید این اقدامات با روش ها جدید تر و خلاقانه تر انجام شوند.

انتهای پیام/ 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها