به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
شمخانی در دیدار نوری المالکی با هشدار به سران خائن و سازشکاری که منافع جهان اسلام و آرمان فلسطین را قربانی امیال زودگذر خود کرده‌اند، گفت: جهان اسلام هرگز اجازه تحقق طرح خائنانه تسلط بر نیل تا فرات را نخواهد داد.
کد خبر: ۴۱۵۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹ - 14September 2020

هشدار شمخانی به سران خائن و سازشکاری که آرمان فلسطین را قربانی امیال زودگذر خود کرده‌اندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «نوری المالکی» رئیس جریان دولت قانون عراق و نخست‌وزیر اسبق این کشور که به تهران سفر کرده است، بعدازظهر امروز (دوشنبه) با دریابان «علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون مسائل دو‌جانبه و منطقه‌ای با وی گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار با تبیین راهبرد تفرقه‌افکنانه و ناامن‌ساز آمریکا در منطقه، مهم‌ترین اولویت کشور‌ها برای مقابله با این رویکرد را انسجام و وحدت داخلی و اشتراک مساعی بین کشور‌های منطقه خواند.

ضرورت هوشیاری و انسجام آحاد مردم عراق
وی با بیان اینکه دشمنان وحدت و پیشرفت عراق درصددند انتخابات آتی در این کشور را به محملی برای ایجاد اختلاف، درگیری و نهایتاً ناامنی تبدیل کنند، بر ضرورت حفظ هوشیاری و انسجام آحاد مردم عراق به‌ویژه احزاب، گروه‌ها و شخصیت‌های شیعی تاکید کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به تلاش‌های همه‌جانبه آمریکا برای تضعیف کشور‌های منطقه که با هدف حفظ امنیت رژیم صهیونیستی و تسلط این رژیم جعلی بر کشور‌های عربی و اسلامی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی با طرح به اصطلاح صلح در صدد تحقق شعار تسلط بر نیل تا فرات است.

هشدار به سران خائن و سازشکار
وی با هشدار به سران خائن و سازشکاری که منافع جهان اسلام، آرمان فلسطین و رهایی قدس شریف را قربانی امیال زودگذر و بقای کوتاه مدت خود کرده اند، گفت: جهان اسلام هرگز اجازه تحقق چنین طرح خطرناک و خائنانه‌ای را نخواهد داد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در پایان گفت: تردید نداریم که خون پاک شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی و دیگر شهدای گرانقدر مقاومت و مجاهدت رهروان صدیق این شهیدان، ریشه آمریکا و رژیم صهیونیستی را از منطقه برخواهد کند.

در ادامه این دیدار، نوری المالکی طی سخنانی با تمجید از نقش ممتاز جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه بر ضرورت اشتراک مساعی ایران و عراق در مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش انسجام در جهان اسلام و جلوگیری از اقداماتی که کیان و هویت کشور‌های اسلامی را مخدوش می‌کند، خاطرنشان کرد: همان‌گونه که با وحدت و مقاومت سایه شوم تروریسم را از عراق و منطقه دور کردیم، قادر خواهیم بود با تشریک مساعی کشور‌های اسلامی تهدیداتی که قدس شریف و موجودیت فلسطین را هدف گرفته خنثی کنیم.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار