به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۳
چهل‌سالگی سرو/ نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
محمد خدابخشی گفت: امروز آمریکا می‌داند تا زمانی که فرهنگ دفاع مقدس ما به واسطه الگوگیری نیرو‌های جهادی و اسلامی در منطقه نمود دارد، آن‌ها نمی‌توانند به اهداف خود علیه مسلمانان دست پیدا کنند.
کد خبر: ۴۱۶۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۶ - 16September 2020

محمد خدابخشی نماینده مردم شهرستان الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، با اشاره به تهاجم فرهنگی غربی‌ها علیه باور‌های ارزشی ملت و به خصوص نسل جوان کشورمان، آموزه‌های انقلاب اسلامی و الگوگیری از فرهنگ دوران دفاع مقدس را رمز موفقیت در مقابل توطئه‌های دشمنان دانست و اظهار داشت: الگوگیری از سبک و سیره شهدا و رزمندگان جنگ تحمیلی یکی از موثرترین راهکار‌های مبارزه با تمام خصومت‌های غربی‌هاست؛ چراکه روحیه جهادی، انقلابی و مقاومت از مولفه‌ها و آموزه‌های مهم این فرهنگ است که می‌تواند به شدت در عقب راندن دشمنان امت اسلامی و هم‌چنین بدخواهان و معاندان نظام و انقلاب اسلامی از مواضع ضدایرانی‌شان اثرگذار باشد.

این مقام مسوول در ادامه افزود: امروز نه تنها آمریکا بلکه متحدانش نیز به شدت از این فرهنگ که در واقع رمز پیروزی ما در دوران هشت سال دفاع مقدس و رمز موفقیت و پیروزی نیرو‌های جهادی اسلامی در منطقه است، وحشت دارند؛ امروز آمریکا می‌داند تا زمانی که فرهنگ دفاع مقدس ما به واسطه الگوگیری نیرو‌های جهادی و اسلامی در منطقه نمود دارد، آن‌ها نمی‌توانند به اهداف خود علیه مسلمانان دست پیدا کنند.

نماینده مردم شهرستان الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش انقلاب اسلامی در تحولات منطقه اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با آگاهی‌های عمیقی که در میان ملت‌های مسلمان به وجود آورد، زمینه تحولات سازنده‌ای را در منطقه فراهم کرد و امروز در قالب بیداری اسلامی، موجودیت نظام‌های وابسته به غرب را متزلزل کرده و منافع قدرت‌های سلطه‌گر را به خطر انداخته است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: روند انقلاب اسلامی با توجه به راهنمایی و راهکار‌های ارائه شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، در همان جهت است که امام راحل (ره) ترسیم کرده بودند و اصلاً علت تمام دشمنی‌هایی که نظام سلطه و استکبار و کشور‌های پست و پلید مدعی مسلمانی در منطقه و جهان اسلام مانند رژیم‌های سعودی، اردن و امارات با نظام جمهوری اسلامی دارند، به خاطر پایبندی ملت ایران به اصول و آرمان انقلاب اسلامی است؛ لذا باید گفت که بسیاری از دشمنی‌های صورت گرفته با انقلاب اسلامی به همین دلیل است.

خدابخشی با تاکید بر اینکه تفکر و تلاش برخی از مسئولان برای تعامل و برقراری رابطه با کشور‌هایی که مسبب اصلی گرفتاری و مشکلات مردم ما هستند، نه تنهایی راهگشا نیست، بلکه منجر به افزایش مشکلات برای ملت و کشور ما می‌شود، گفت: در حقیقت پرهیز از غرب یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسئولان است.

وی با توجه به این نکته که باید نگاه دولت و مجلس به ظرفیت‌های داخلی کشور در جهت بهبود در امور ملت باشد، تصریح کرد: غربی‌ها به هیچ عنوان خیرخواه و دوست ملت و کشور ما نبوده و نیستند. آن‌ها به جز کسب منافع حداکثری خود به هیچ چیز دیگری فکر و توجه نمی‌کنند ولو اینکه این منافع‌شان در گرو اقدام علیه کشور ما حاصل شود، دریغ نمی‌کنند.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها