به روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
با حضور کدخدایی و اعضای کمیسیون اصل ۹۰؛
نشست هم‌اندیشی اعضای کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی با رئیس و جمعی از کارشناسان پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد.
کد خبر: ۴۱۶۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹ - 16September 2020

ظرفیت‌های قانونی اصل ۹۰ در پژوهشکده شورای نگهبان بررسی شدبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، نشست هم‌اندیشی اعضای کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی با رئیس و جمعی از کارشناسان پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد.

در این نشست که با حضور عباسعلی کدخدایی رئیس پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد، حجت‌الاسلام پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ و  میرسلیم، نبویان، نجابت و آزاد از اعضای این کمیسیون حضور داشتند.

در این نشست صلاحیت‌های کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی برای نظارت بر طرز کار مجلس، قوه مجریه و قوه قضائیه بر اساس تحلیل‌ها و مطالعات علمی صورت گرفته در پژوهشکده شورای نگهبان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و در خصوص ظرفیت‌های قانونی اصل ۹۰، بحث و تبادل نظر شد.

بنا بر این گزارش، بر اساس اصل ۹۰ قانون اساسی هر کس شکایتی از طرز کار مجلس یا قوه مجریه یا قوه قضائیه داشته باشد، می‌تواند شکایت خود را کتباً به مجلس شورای اسلامی عرضه کند و مجلس موظف است به این شکایات رسیدگی کند و پاسخ کافی دهد و در مواردی که شکایت به قوه مجریه یا قوه قضائیه مربوط است رسیدگی و پاسخ کافی از آن‌ها بخواهد و در مدت متناسب نتیجه را اعلام نماید و در موردی که مربوط به عموم باشد به اطلاع عامه برساند.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار