به روز شده در: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱
چهل‌سالگی سرو/
دومین پکیج موضوعی آثار سازمان اوج همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس، به رونمایی شش فیلم کوتاه با محوریت دفاع مقدس در فضای اینترنت اختصاص خواهد داشت.
کد خبر: ۴۱۸۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲ - 23September 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، امسال و همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در ادامه پویش «ما ملت شهادتیم» توسط سازمان اوج برای اولین بار ۶ فیلم کوتاه داستانی از ۶ کارگردان در دسترس مخاطبان قرار خواهند گرفت.

فیلم‌های کوتاه «بیسیم» به کارگردانی سامان صالحی و مجید کلانتر، «سربه راه» به کارگردانی امیر داسارگر، «ملاقات شیشه‌ای» به کارگردانی یوسف حاتمی‌کیا، «و دیگر هیچ نبود» به کارگردانی محمد باقر مفیدی‌کیا، «سمعک» به کارگردانی علی دلکاری و «پل» به کارگردانی نوید تنظیفیان شش فیلم کوتاه داستانی از محصولات سازمان اوج هستند که در هفته دفاع مقدس از طریق سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدئو نظیر فیلمیو، فیلمگردی و عماربار برای اولین بار در دسترس مخاطبان قرار گرفته‌اند.

* بیسیم

در خلاصه داستان فیلم کوتاه «بیسیم» به کارگردانی سامان صالحی و مجید کلانتر آمده است: در سال‌های دفاع مقدس، یک بیسیم چی ایرانی، جلوتر از خط مقدم، در شرایط ویژه‌ای بدون آب و غذا گیر افتاده است. او به طور اتفاقی متوجه می‌شود که یک بیسیم چی عراقی نیز در شرایط مشابه در نزدیکی وی حضور دارد. آن دو با هم ارتباط برقرار می‌کنند و تصمیم میگیرند به هم کمک کنند.

رونمایی 6 فیلم کوتاه همزمان با هفته دفاع مقدس/ از «ملاقات شیشه‌ای» حاتمی‌کیا تا «سر به راه» داسارگر

* سر به راه

در خلاصه داستان فیلم کوتاه «سر به راه» به کارگردانی امیر داسارگر آمده است: پزشک جوانی در دهه ۶۰ در آستانه اسباب کشی است که تصمیم میگیرد به جبهه‌های دفاع مقدس رفته و آنجا به مداوای مجروحین بپردازد.

* ملاقات شیشه‌ای

در خلاصه داستان فیلم کوتاه «ملاقات شیشه‌ای» به کارگردانی یوسف حاتمی‌کیا آمده است: رزمنده ایرانی راننده تانک عراقی را به اسارت می‌گیرد که اهل نجف و شیعه مذهب است و بعد او را آزاد می‌کند و پلاک خود را به رزمنده ایرانی می‌دهد. بعثی‌ها رزمنده ایرانی را شهید می‌کنند و پدر اسیر عراقی به اشتباه او را در نجف خاک می‌کنند.

رونمایی 6 فیلم کوتاه همزمان با هفته دفاع مقدس/ از «ملاقات شیشه‌ای» حاتمی‌کیا تا «سر به راه» داسارگر

* و دیگر هیچ نبود

در خلاصه داستان «و دیگر هیچ نبود» به کارگردانی محمد باقر مفیدی‌کیا آمده است: داستان رزمنده‌ای ایرانی، که در جریان یک عملیات، خود اسیر (و مفقودالاثر) می‌شود، اما پیش از اسارت، به دلیل فداکاری و برخورد انسانی، واسطه شهادت یک سرباز عراقی (که با فرار از جبهه، قصد دارد نزد مادرش برود) می‌شود. او در خواب از مادرش می‌خواهد که بجای دلتنگی برایش، بر سر قبر یک شهید گمنام (همان سرباز عراقی)، برود.

* سمعک

در خلاصه داستان فیلم کوتاه «سمعک» به کارگردانی علی دلکاری آمده است: مادر پیری که بخاطر پسر جانبازش تنهایی به دنبال درست کردن تلویزیون خانه‌اش می‌رود تا فوتبال تیم ملی ایران را پسرش بتواند تماشا کند.

* پل

در خلاصه داستان فیلم کوتاه «پل» به کارگردانی نوید تنظیفیان آمده است: داستان مجاهدت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و احداث پل خاکی روی رودخانه بهمن شیر بعد از تخریب پل اصلی

براساس این گزارش، سازمان اوج همچنین در پویش «ما ملت شهادتیم» ۱۴ مستند برگزیده را نیز عرضه اینترنتی کرده است.

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها